Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Andrius Kubilius: „siekiame, kad Vakarai nugalėtų savo baimes ir nuosekliai padėtų Ukrainai”

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrainoje bei kitos temos „FM99“ pokalbyje su EP Europos liaudies partijos frakcijos nariu Andriumi Kubiliumi.

5 metų kadencija Europos Parlamente eina į pabaigą. Paklaustas kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šioje kadencijoje, Andrius Kubilius atsako, kad jų netrūko, bet svarbiausias – karas Ukrainoje: „Karas kelia daugiausiai nerimo žiūrint į ateitį. Šalia to, buvo ir pandemija, energetikos krizė, ambicingas Žaliojo susitarimo planas. Tačiau Ukrainos tema pati svarbiausia ir, aš manau, taip bus artimiausius 10 metų“.

Andrius Kubilius sako, kad prasidėjus pilno masto Rusijos invazijai į Ukrainą, Europos Sąjunga ėmėsi itin didelių ir svarbių sprendimų.

„Europos Sąjunga, prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, padarė daugiau negu buvo tikimasi. Sankcijos Rusijai, atsisakymas rusiškų dujų, finansinė ir karinė parama Ukrainai – šie dalykai buvo pakankamai greitai ir efektyviai įgyvendinti. Šis karas Europos Sąjungą privertė daryti ir didelius geopolitinius sprendimus. Buvo suprasta, kad reikia pradėti Europos Sąjungos plėtrą bei imtis veiksmų būsimai Ukrainos narystei Europos Sąjungoje. Praėjus 2 metams šio tragiško karo, darosi akivaizdu, kad karinė parama leido Ukrainai atlaikyti Rusijos puolimą, tačiau ši parama nėra pakankama, kad Ukraina šį karą laimėtų artimiausiu metu. Tai šiandien yra mūsų pagrindinis rūpestis”. – kalba europarlamentaras.

Europarlamentaras Andrius Kubilius

Visą karo Ukrainoje laikotarpį Vakarai kalba apie Ukrainos atsilaikymą fronte, tačiau bijoma kalbėti apie Ukrainos pergalę ir ką daryti, kad Ukraina greičiau laimėtų, apgailestauja A.Kubilius.

Anot europarlamentaro, mūsų saugumas priklauso nuo Ukrainos pergalės.

Visi supranta, ką Lietuva, Baltijos šalys ir visa Europa patirtų tuo atveju, jeigu Ukraina nelaimėtų šio karo. Grėsmės mums būtų milžiniškos. Iškyla klausimas – kodėl Vakarai, kurie yra žymiai ekonomiškai stipresni nei Rusija, skiria paramą, kuri leidžia tik nepralaimėti karo, o ne jį laimėti?“ – klausia pašnekovas.

Anot A.Kubiliaus, yra daug aplinkybių, tarp kurių ir kai kurių Vakarų sostinių baimė, kad Ukrainos pergalė lemtų Putino režimo žlugimą.

„Yra baimių, kas bus po Putino, kad Kremlių gali perimti kažkas dar blogiau arba gali prasidėti koks nors kruvinas chaosas Rusijos viduje. Tačiau šios baimės neturi tapti lemiamu faktoriumi. Žymiai baisiau būtų, jeigu Vakarų parama Ukrainai liktų nepakankama pergalei pasiekti. Rusijos pergalė yra žymiai baisiau, lyginant su tuo, kas gali įvykti Kremliuje. Mes nuosekliai siekiame, kad Vakarai įveiktų savo baimes ir suvoktų galimybę, jog Ukrainos pergalė ir Putino žlugimas gali atverti duris pozityvioms permainoms Rusijoje”. – kalba europarlamentaras Andrius Kubilius.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos liaudies partijos frakcija Europos Parlamente

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...