Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Savaitgalio promenada

„Bandau prisitaikyti, kad įtikti žiūrovui“

„Kokybei nuolaidų nemėgstu daryti“, FM99 radijo studijoje dalijasi filmo „Poetas“ režisierius Giedrius Tamoševičius ir aktorius Donatas Želvys. 

Kūrėjo tikrumas šiandien

Giedrius Tamoševičius

Nuoširdumas ir tikrumas yra pastebimas kiekviename filme, tai yra vieni svarbiausių principų norint sukurti gerą filmą, kuris sudomintų žiūrovą. Tam pritaria filmo režisierius G. Tamoševičius: „Tai, ką naujoji karta daro kine yra svarbu. Mažėja tendencija iš oro kažką kabint ar plagijuot, dėl to džiaugiuosi.“

Kino filmai yra būdas kalbėti, juos stebi įvairaus amžiaus žmonės. Tik ar jauni žmonės gali sukurti nuoširdų istorinį filmą, kuriame atsispindėtų tai, ko jie nematė ir nejautė savo akimis? – aktorius D. Želvys atsako: „Dabartinė karta nebijo dalintis savo istorija ir demonstruot emocijų, jie nebijo kalbėti ir yra laisvesni. Šis jaunimas mano nuomone yra visiškai kitoks, man tai kelia šypseną.“

Poetas“ Alytaus teatre

Trečiadienio vakarą 08.02, 18.00 val., kviečiame praleisti Alytaus teatre, lietuviško filmo seanse „Poetas“. Prieš tai vyks filmo pristatymas, galėsite susitikti su filmo „Poetas“ režisieriumi Giedrium Tamoševičium ir aktoriumi Donatu Želviu (Kostas). Įėjimas nemokamas.

„Poetas“ sukurtas norint sudominti žmones, kurie nežino pilnai visos istorijos arba yra smalsūs ir nori įsigilinti į praeities įvykius. Režisieriai V. Landsbergis ir Giedrius Tamoševičius šio filmo dėka geba atkreipti žiūrovo dėmesį, nes nėra atskleidžiamos visos detalės. 

„Poete“ pasakojama Kosto (sukurto remiantis vaikų rašytoju Kostu Kubilinsku), atvykusio mokytojauti į mažą miestelį Dzūkijoje, istorija. Jį vaidinantis Donatas Želvys kuria profesionalaus prisitaikėlio portretą – kaip gyvenimas pamėtys poetą, ten jis ir mesis. Iš pažiūros – trapios sielos, skęstantis melancholijoje, tylus ir užguitas, didžiąją laiko dalį Kostas vedžioja žiūrovus už nosies ir, atrodo, tik ir prašo gailesčio sau ir savo situacijai. Sakytum, toks bestuburis, tvirtumą demonstruojantis tik naudos sau ieškojime.

Filme atskleidžiama kolaboravimo tema ir parodoma, kad tėvynę išduoti gali ne tik tie, kurie eina prieš sistemą, bet ir tie, kurie yra vedami velnio paskatų. Visa tai sukuria vaizdą, jog žmogaus vidinis pasaulis yra labai talpus ir kartais kovą prieš vidinius demonus per žingsnį laimi pastarieji.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...