Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Be dūmų detektoriaus geriau nemiegoti!

Šiemet per gaisrus Lietuvoje žuvo 15 žmonių, 29 gyventojai nukentėjo, užgesinta per 1,1 tūkst. gaisrų. Didžiojoje dalyje jų būstų nebuvo autonominių dūmų detektorių. Gaisrų ir žuvusiųjų šiemet yra daugiau nei pernai.

Edvinas Supranavičius

Ar rūpinamės savo priešgaisrine apsauga ir kokie galimi sprendimai FM99 radijo studijoje kalbėjomės su UAB „G4S Lietuva“ Pietų regiono komercijos skyriaus vadovu Edvinu Supranavičiumi ir Alytaus Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos II komandos budinčios pamainos vadovu Martynu Valaičiu, kalbėjome apie įvarias priešgaisrines sistemas, nebrangius sprendimus  artotojams.

„Daugiabučių gyventojai neretai galvoja – krosnies neturime, elektros įvadai tvarkingi, tai kas čia užsidegs, kam tas detektorius… Bet negali žinoti, ar kaimynas rūpinasi saugumu. Gaisrų nesibijoma, nors jie žudo ir atima namus, bet apie dūmų detektorius, perspėjančius žmones apie pavojų, nuolat kurpte kurpiamos iš piršto laužtos melagienos… Statistika iškalbinga: pernai beveik visų žuvusių gaisruose būstuose – dūmų detektorių nebuvo!

Martynas Valaitis

Vien  per šių metų sausį daugiabučiuose įsiplieskė 74 gaisrai,   pernai per tą patį laikotarpį –  64. Pagrindinės šių metų gaisrų daugiabučiuose priežastys:  krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai (19), neatsargus žmogaus elgesys (10), savaiminis medžiagų užsidegimas (7), neatsargus rūkymas (6), krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimai (6), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (5).

▶️Kaminais ir dūmtraukiais reikia rūpintis viso kūrenimo sezono metu.

▶️Suodžius privalu išvalyti ne tik prieš jį, bet ir jo metu – kas tris mėnesius.

▶️Intensyviai kūrenant, užsidegus suodžiams, kibirkštys pro įtrūkimus gali patekti ant degių konstrukcijų ir kilti gaisras.

▶️Taip pat būtina patikrinti, ar degios namo konstrukcijos nesiliečia prie dūmtraukio, ar yra išlaikytas saugus atstumas.

▶️Ir svarbiausia, namuose turėti veikiančius dūmų detektorius. Štai ir šiuo atveju, nors vieni šio namo gyventojai turėjo dūmų detektorių, bet jis neveikė, buvo išsikrovęs jo elementas.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Žinai informaciją...

Pietų Lietuvoje prie Druskininkų esantis Raigardo pasienio punktas su Baltarusija bus uždarytas nuo kovo....

Knygų mugė 2024-ieji jau čia pat! FM99 kalbame su rašytoja, vertėja, dėstytoja Irena Buivydaite, ...

Grupės „Biplan“ muzikantai jau džiaugiasi į Lietuvą atkeliavusiomis naujomis vinilo plokštelėmis. Minint ...