Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Didžiausia Alytaus seniūnaičių bėda – rinkėjai neateina jų rinkti

Pirmąją seniūnaičių rinkimų savaitę išrinkti 6 Alytaus seniūnaičiai iš keturiolikos. Antirekordininkai surinko 0,07% balsų. Penktadienį, rugsėjo 8 dieną, vykusiuose Alytaus seniūnaičių rinkimuose išrinktos dar trys seniūnaitės. FM99 eteryje pokalbis su Alytaus miesto sav. Vidaus administravimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Jūratė Griniene.

Jūratė Grinienė

Aktyviausi – Alytaus senamiesčio ir centro rinkėjai

Dvaro seniūnaitės veiklą tęs Aldona Marcinkevičienė, Kurorto seniūnaitijoje nugalėjo taip pat dabartinė seniūnaitė Justina Urbanavičienė ir Senamiesčio seniūnaite tapo Snieguolė Markūnienė. 

Tam, kad rinkimai įvyktų, juose turi dalyvauti ne mažiau kaip 5% seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę balsuoti. Priklausomai nuo seniūnaitijų ribų, tai sudaro nuo 45 iki 389 gyventojų. 

Aldoną Marcinkevičienę balsavo 76 gyventojai (5,2% turinčių teisę balsuoti už seniūnaitį). Tam, kad rinkimai įvyktų reikėjo 73 rinkėjų balsų.

Kurorto rinkėjai aktyviausi – čia atėjo 175 gyventojai, tai sudaro 17,5%. Už Justiną Urbanavičienę balsavo 116, jos konkurentas Gediminas Žiūkas sulaukė 59 rinkėjų palaikymo.

Senamiesčio seniūnaitijoje atėjo balsuoti 131 (6,4% gyventojų). Eglė Dumbliauskienė gavo 58 balsus, o pirmą kartą seniūnaite išrinkta Snieguolė Markūnienė 73. Čia reikėjo 105 balsų, kad rinkimai būtų laikomi įvykusiais. 

Dainava ir Ulonai neišsirinko

Rinkimai vyko ir Dainavos bei Ulonų seniūnaitijose, tačiau čia neatėjo pakankamas rinkėjų skaičius, kad rinkimai būtų laikomi įvykusiais.

Dainavoje į seniūnaičius kandidatavo Ernestas Kubilius ir Gintarė Veteikė. Iš viso balsavo 44 gyventojai (0,64% turinčių teisę)., Iš jų 12 už Ernestą Kubilių, 32 už Gintarę Veteikę. Tam, kad rinkimai įvyktų, reikėjo 340 balsuotojų.

Ulonų seniūnaitijoje rinkimai taip pat neįvyko. Čia dalyvavo viena kandidatė – ankstesnio seniūnaičio Petro Sabaičio, kuris tapo tarybos nariu su socialdemokratų sąrašu, žmona Daiva Sabaitienė.  Ji surinko 28 balsus (0,9%). Kad rinkimai įvyktų reikėjo 157.

Dar dvi seniūnaitės išrinktos ketvirtadienį

Ketvirtadienį seniūnaičių rinkimai vyko Kalvos, Panemunės ir Putinų seniūnaitijose. Iš trijų seniūnaitijų rinkimai įvyko dviejose – Kalvos seniūnaitijoje veiklą tęs Vilma Gustaitienė, o Panemunės seniūnaitijoje – taip pat ankstesnė seniūnaitė, jau ketvirtą kartą išrinkta Irina Juškauskienė

V. Gustaitienė surinko 76 seniūnaitijos gyventojų balsus ir tai sudaro 8,4% rinkėjų. Kad rinkimai įvyktų, turėjo balsuoti 45 žmonės. I. Juškauskienė gavo 97 balsus ir čia balsavo 5,2% rinkėjų.

Putinų seniūnaitijoje neatėjo balsuoti pakankamas skaičius gyventojų, čia reikėjo 389 balsuotojų, kad rinkimai įvyktų.

Antirekordininkai

Antradienį, rugsėjo 5-ąją, Alytaus miesto bendruomenės centre buvo renkami Likiškių, Jurgiškių, Volungės ir Vidzgirio seniūnaičiai. Rinkimai neįvyko, o Jurgiškių seniūnaitija tapo neaktyvumo rekordininke. 

Volungės seniūnaitijoje atėjo 6 rinkėjai (0,14%). Čia reikėjo 211 žmonių (5%), kad rinkimai būtų laikomi įvykusiais. Likiškių seniūnaitijoje reikėjo 87 rinkėjų, atėjo 21 (1,2%), Jurgiškių – 304, atėjo 4 (0,07%), Vidzgirio reikėjo 393, atėjo 35 (0,45%).

Pirmo Alytaus pusė išsirinko, kita pusė ne iškart pasiryžo

Pirmadienį, rugsėjo 4 dieną, Alyčio seniūnaitijoje trečiai kadencijai buvo išrinktas dabartinis seniūnaitis Vaclovas Goštautas, surinkęs 115 balsų (7,5%). Tam, kad čia rinkimai įvyktų, reikėjo ne mažiau 77 rinkėjų, kurie sudaro 5 procentus seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti.

Vaclovas Goštautas

Rugsėjo 14 d. vyks Piliakalnio seniūnaičio rinkimai. Šie rinkimai vyks vėliau, nes iki rugpjūčio 25 dienos, kuomet buvo renkamos kandidatūros, čia kandidatų neatsirado. Pratęsus registracijos terminą, atsirado net 4. Į Piliakalnio seniūnaičius kandidatuoja Alma Golcienė, Narūnas Jakubauskas, Mantas Kilkus, Gražina Sakalauskienė. 

Balsavimas vyks Alytaus miesto savivaldybėje nuo 8 iki 20 val. Tam, kad rinkimai Piliakalnyje įvyktų, reikia 77 balsuotojų.

Pakartotiniai rinkimai

Tuo pat metu, rugsėjo 14 dieną vyks ir pakartotiniai rinkimai tose seniūnaitijose, kur iš pirmo turo jie neįvyko. Antruoju kartu nebėra reikalavimo surinkti atitinkamą skaičių balsų, tad pakaks ir atėjusio bent vieno kito rinkėjo. 

II rinkimų etape laimėtoju bus pripažintas tas kandidatas, kuris surinks daugiau balsų, nepriklausomai nuo rinkėjų skaičiaus. Rugsėjo 14 dieną už visus kandidatus bus galima balsuoti Alytaus m. rotušėje.

Seniūnaitijos Alytaus mieste.

Kandidatai

Visi kandidatai į seniūnaičius 14-oje Alytaus seniūnaitijų:

 • Alyčio seniūnaitijoje – dabartinis seniūnaitis Vaclovas Goštautas
 • Dvaro seniūnaitijoje – dabartinė seniūnaitė Aldona Marcinkevičienė
 • Panemunės seniūnaitijoje – dabartinė seniūnaitė Irina Juškauskienė
 • Dainavos seniūnaitijoje – Ernestas Kubilius ir Gintarė Veteikė
 • Kurorto seniūnaitijoje – dabartinė seniūnaitė Justina Urbanavičienė ir Gediminas Žiūkas
 • Putinų seniūnaitijoje – dabartinis seniūnaitis Tadas Čiakas ir Arimantas Zdanevičius
 • Senamiesčio seniūnaitijoje – Snieguolė Markūnienė ir Eglė Dumbliauskienė
 • Vidzgirio seniūnaitijoje – dabartinis seniūnaitis Ramūnas Masiulionis ir Jurgita Margevičiūtė
 • Jurgiškių seniūnaitijoje – Renata Bazevičienė
 • Kalvos – dabartinė seniūnaitė Vilma Gustaitienė
 • Likiškių – dabartinis seniūnaitis Kęstutis Šlekys
 • Ulonų seniūnaitijoje – Daiva Sabaitienė
 • Volungės seniūnaitijoje – Gintarė Lebedžienė
 • Piliakalnio seniūnaitijoje – Alma Golcienė, Narūnas Jakubauskas, Mantas Kilkus, Gražina Sakalauskienė.

„Miesto informatorius“

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...