Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Dienos tema“ – kaip elgtis, kad šuo būtų geriausias draugas

Alytaus rajone Rimėnų kaime vokiečių aviganio mišrūnas apkandžiojo dešimtmečio vaiko veidą, o Ukmergėje į ligoninę buvo pristatytas penkerių metų berniukas su daugybiniais įkandimais ant kojų. Abiem atvejais šunys buvo pririšti kieme. Apie šunų elgesį ir dresūrą pasakoja Alytaus sportinių šunų klubo „Cerberis“ vadovas Kęstutis Rutkauskas.

Žmonių poelgiai šunims ilgam pasilieka atmintyje (Pixabay nuotr.)

Šunys ilgai atsimena tiek gero padariusius, tiek nuskriaudusius

Jau ne pirmą kartą girdime apie šunų užpultus asmenis, tačiau kas šiuo atveju kaltas? Kęstutis Ruskauskas sako, kad mums patiems reikėtų nepamiršti tam tikrų taisyklių esant šalia šuns: „Bendraujant su šunim, reikėtų nepamiršti tam tikrų taisyklių. Ypatingai bendraujant su svetimu šuniu. Niekada nereikėtų eiti prie jo, jei jis jums nepažįstamas, tuo labiau nereiktų plikti mažų vaikų vienų su dideliu šunimi, nes niekada negali žinot, ką vaikas ar šuo gali padaryti.“

„Cerberis“ vadovas teigia, kad šuo kanda ne šiaip. Šuns agresyvią reakciją iššaukia jo nepasitikėjimas žmogumi, šuo jaučia baimę dėl savo gyvybės arba gina maistą, tačiau kiekvienas atvejis yra skirtingas. Kalbėdamas apie konkrečius savaitgalio įvykius K. Rutkauskas dalinasi spėjimu, kad šunys turėjo priešistorę su mažais vaikais: „Galbūt yra kažkokia baimė vaikams, gal kažkada kažkas nuskriaudė šunį. Labai sunku pasakyti, bet šunys be priežasties nekanda.“

Šunų atmintyje blogi dalykai, taip pat kaip ir geri, išlieka labai ilgai. Norint atitaisyti šuns psichologinius pažeidimus prireikia labai daug laiko. Dešimtmetį berniuką apkandžiojęs šuo, šeimoje atsirado ne taip ir seniai, o labai sunku pasakyti, kas šio šuns gyvenime buvo iki atvykimo į naujus namus.

Įsigiję augintinį vis dažniau prašo profesionalių patarimų

„Tikrai galim pasidžiaugti, kad šiai dienai jau yra daugiau tokių, kurie apie galimus įvykius pagalvoja iš anksto ir jau įsigiję mažą šuniuką skambina mums ir klausia kaip viskas turėtų vykti, kaip tas visas procesas vyksta.“ – teigia Kęstutis Rutkauskas.

Tačiau, švenčių metu, maži vaikai pamatę šunis bėgte pasileidžia link jų – tai didelė problema. K. Rutkauskas sako, kad „Cerberio“ darbuotojai tokiu atveju, stengiasi vaikams paaiškinti, kad šis elgesys nepriimtinas šunims. Derėtų kiekvieno šuns šeimininko pasiteirauti ar tuo šuniuku galima pasidžiaugti. Tiesa, jeigu šuo yra socialus – jis nieko jums nepadarys, bet norint išvengti tokių nemalonių situacijų reikėtų jausti tam tikras ribas ir saugoti save bei savo atžalas.

Vaikus derėtų mokyti nuo pat pirmos dienos, kai šuo atsiranda šeimoje, nepriklausomai nuo vaikų amžiaus.

Nuo pirmos augintinio atsiradimo dienos reikėtų mokyti vaiką neerzinti šuns ir gerbti jo privačią erdvę (Pixabay nuotr.)

Pravartu žinoti:

  • Negalima liesti šuns, kai jis ėda;
  • Negalima šuns tampyti už uodegos, kojų, ausų ir pan.;
  • Nelįsti į šuns ilsėjimosi vieta: būdą, guolį ar kitur, kur ilsisi šuo;
  • Reikia nepamiršti, kad šunys visada gina tai, kas yra jų

Daugiau apie šunų ir žmonių gyvenimą kartu klausykitės garso įraše viršuje.

Kitos naujienos

Radijo stočiai „FM99“ pradėjus domėtis, kiek alytiškiams kainavo straipsnis apie Alytaus miesto mero Neri...

Paskutinį gegužės savaitgalį Druskininkai visus, ištroškusius poilsio ir pramogų, kviečia linksma...

Alytaus Rotušės aikštės abejose pusėse atsirado transporto priemonių eismą draudžiantys kelio ženklai, li...

Kiekvieną gegužę Lietuvos muzikos pasaulis praturtėja naujais kūriniais apie vasarą. Kiekvienas daininink...