Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Druskininkai Jazz Maratonas“ – džiazo magijos dienos

 

„Džiazo namai” ir Vilniaus teniso klubas Druskininkuose š. m. gegužės 21-24 dienomis organizuoja ketvirtąjį  tarptautinį džiazo festivalį „Druskininkai Jazz Maratonas”, į kurį maloniai kviečia draugus ir rėmėjus, visus kororto gyventojus ir svečius.

Festivalio koncertai vyks penktadienį (restorane – muzikos klube „Druskininkų Kolonada“) ir šeštadienį (Pramogų aikštėje). Festivalio detali programa – tinklalapyje www.druskajazz.lt.

Klausykite pokalbio su Leonidu Šinkarenko – festivalių „Druskininkai Jazz Maratonas” ir „Nida Jazz Maratonas” prodiuseriu apie kūrybą, Druskininkų džiazo festivalio programą bei naujosios kartos džiazo muziką.

Festivalio programa:

Gegužės 22 d.  Restoranas „ Kolonada “  20 val.

„Shinkarenko Jazz 4 N“ (Lietuva)

„Blues Makers“ (Lietuva)

 Gegužės 23 d.  Pramogų aikštė  20 val.

„Know What I Mean?“ (Vokietija, Ispanija)

„Kauno Big-Bendas“ ir Jurgis Ruzga (Lietuva)

jazz maratonas
„Druskininkai Jazz Maratonas“ – džiazo magijos dienos

„Grįžtu prie savo kaip džiazo kūrėjo ištakų, prie jaunystės idealų, ir truputį gailiuosi, kad  to nepadariau anksčiau“, – sako Leonidas Šinkarenko, subūręs džiazo grupę  „Shinkarenko Jazz 4N“ ir pradedantis koncertinę veiklą su legendiniais džiazo kūrėjais,  kurie patys labiau sutinka būti vadinami „senais džiazo vilkais“. Kolektyvas džiazo gerbėjus nudžiugins daugiau nei po dešimtmečio tylos, – tiek laiko  grupės nariai negrojo kartu. Kvarteto pagrindą sudaro buvusio „Lithuania Jazz Trio“ nariai  – saksofonininkas bei klavišininkas Vytautas Labutis, būgnininkas Arvydas Joffė ir  bosininkas Leonidas Šinkarenko. Trio sėkmingai koncertavo Lietuvoje, Suomijoje,  Italijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Už nuopelnus Lietuvos  kultūrai kolektyvas buvo apdovanuotas Lietuvos tapatybės prizu.

Šiuo metu prie trio prisidėjo ir jaunesnės kartos džiazo kūrėjas saksofonininkas Janas  Maksimovičius. Kaip teigia L. Šinkarenko, pastarasis organiškai įsiliejo į kolektyvą, nes  yra artimas mąstysena, gebėjimu greitai komponuoti ir generuoti idėjas plėtojant  kompoziciją. Šia sudėtimi grupė koncertavo Šveicarijoje ir Švedijoje. „Kiekvienas mūsų kolektyvo narys yra ryškus kūrėjas ir individualybė, todėl  koncertuose skambės mūsų visų kūriniai, kas klausytojams turėtų būti ypač  įdomu – kaip mes sužaisime?“, – sako L. Šinkarenko.

Grupė  „Blues Makers“ ir jos lyderis Virgilijus Jutas nuo 1990 m. tvirtai ir nepailstamai  neša muzikinę bliuzo ir roko vėliavą. Grupės sudėtis nesikeičia jau daug metų, todėl jos  muzikavimas yra vientisas ir profesionalus. Nežabota energija, subtilus bliuzo pojūtis,  betarpiškas kontaktas su auditorija lemia tai, kad kolektyvas yra ne tik įdomus, bet ir  nenuspėjamas. Milda Martinkėnaitė (scenos pseudonimas Mild Blue) gimė 1992-ųjų vasarą, krentant žvaigždėms. Čia prasidėjo magija – muzika susirado merginą, kai jai buvo 13 metų. Visada judanti pirmyn, Mild Blue yra dainavusi begalėje scenų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, ir vis dar stebina aplinkinius – kukli mergina scenoje virsta vulkanu, kurį suvaldo tik muzika. Šiais metais „Blues makers“ kartu su Mild Blue paruošė specialią bliuzo misijai Lietuvoje skirtą programą, kurią bus galima išgirsti įvairiose koncertų scenose.

sinkarenko jazz fm99
„Shinkarenko Jazz 4N“

1998 m. pavasarį gitaristas Christian Hammer ir pianistas Martin Scholz susitiko pirmą kartą. Koncerte kaip tyčia nebuvo fortepijono, tad M. Scholz teko rinktis vargonus – instrumentą, kuriuo iki tol jis retai grojo. Koncertas buvo sėkmingas, ir muzikantai nusprendė tęsti bendrus pasirodymus. Taip gimė naujos grupės širdis. Grupė „Know What I Mean?“ („Ar žinote, ką galvoju?”), pavadinta pagal garsaus JAV alto saksofonininko Cannonballo Adderley‘aus albumą, išleistą XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje, greitai išaugo iki kvarteto. Prie jo prisijungia ir nuolatinis kviestinis vokalistas. Druskininkuose jausmingas kompozicijas pristatysiantis kolektyvas pasirodys trio sudėtimi: gitara gros C. Hammer, elektroniniais vargonais – M. Scholz, mušamaisiais – ispanų būgnininkas Daniel Sanleandro.

 Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ Kauno bigbendas, 1991 m. įkurtas pianisto Romualdo Grabšto, yra ilgiausiai gyvuojantis šalies džiazo orkestras, meistriškai atliekantis orkestrinio džiazo klasiką ir šiuolaikinio džiazo kompozicijas. Iki 2009 m. Kauno bigbendui vadovavo R. Grabštas, o nuo 2010 metų – Arvydas Butas. Kauno bigbendas yra dalyvavęs visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, kolektyvas pateikia klausytojams naujas, originalias programas, taip pat bendradarbiauja su geriausiais Lietuvos džiazo instrumentalistais ir vokalistais – Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Sauliumi Šiaučiuliu, Eugenijumi Kanevičiumi, Arina, Neda Malūnavičiūte ir kitais. Per pastaruosius trejus metus kolektyvas koncertavo drauge su visame pasaulyje žymiais džiazo atlikėjais – Lasse Lindgren (Suomija), Igor Butman (Rusija), Bob Mintzer (JAV).

Festivalyje „Druskininkai jazz maratonas 2015“ kartu su Kauno bigbendu koncertuos Aušra Paliušė (vokalas), Rimantas Brazaitis (tenoro saksofonas), Valerijus Ramoška (trimitas), Tadas Grajauskas (elektrinė gitara). Greta tradicinių džiazo ritmų orkestras festivalio klausytojams pateiks ir staigmeną –pirmą kartą atliks spalvingą ir nenuspėjamą orkestrinę siuitą, kurioje M. K. Čiurlionio kūrybos fragmentai persipins su improvizacija bei džiazo orkestro skambesiu.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...