Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Europos judumo savaitės renginiai

Kasmet visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judumo savaitė. Jos renginiai vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šių metų tema – „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“. Renginių metus bus akcentuojamas ir atkreipiamas dėmesys į ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra nepakankamai įvertinama.

Nemokamos mankštos ir smagūs žygiai
Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai skatina alytiškius propaguoti sveiką gyvenseną ir aktyviai dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose, kurių šūkis: „Žingsniuokime kartu!“.
Judumo savaitės renginiais norima paskatinti gyventojus atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą sveikatai ir į judrumą pažvelgti kitaip. Judumo savaitę raginame palikti savo automobilį bei pasirinkti mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą: dviratį ar keliauti pėsčiomis. Ypatingai rugsėjo 22 dieną, kadangi daugelyje Europos miestų ši diena tradiciškai skelbiama „Diena be automobilio“. Šią dieną gyventojai raginami palikti automobilį ir į darbą, mokyklą, ar kažkur kitur keliauti kita alternatyvia priemone.
Fizinis aktyvumas gerina savijautą, garantuoja mums geresnę gyvenimo kokybę ir veikia tiesiogiai. Tik sveikame kūne, kuris pakankamai reguliariai fiziškai mankštinasi, smegenys gauna pakankamai deguonies, yra tinkamai maitinamos ir veikia visu įmanomu pajėgumu.
Rugsėjo 16 d. ir 18 d. 9:00 val.  vyks nemokamos funkcinės treniruotės lauke, prie Mažosios Dailidės ežerėlio tilto. Funkcinių treniruočių metu treniruojamos visos raumenų grupės, lavinama ištvermė bei kūno mobilumo funkcija. (Reikia turėti buteliuką vandens ir kilimėlį).
Rugsėjo 17 d. 17:30 val. organizuojamas Pėsčiųjų žygis „Atrask Alytaus meilės istorijas“, finansuojamas Alytaus miesto savivaldybės. Trasos pradžia: šalia paminklo „Laisvės angelas“.
Žygiuosim išmaniai, pagal #walk15 programėlės parengtą žygio trasą. Šios programėlės pagalba, galima matyti žemėlapyje trasą, kilometrus (6,7 km) ir skaičiuoti nueitus žingsnius. Kuo daugiau nueitų žingsnių – tuo didesnė nauda sveikatai.

Rugsėjo 19 d. 17:00 val. organizuojamas žygis „Visi kartu – vienu širdies ritmu“ . Trasos pradžia – Prieplauka (Nemuno g.).

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, skatindamas saugų fizinį aktyvumą, kviečia gyventojus kartu padovanoti Alytui širdį ir paminėti Europos judrumo savaitę. Žygį sudarys 14 km trasa per Alytaus miestą. Žiūrint iš viršaus trasa panaši į širdį ir apglėbia beveik visą miestą. Žygio metu kiekvienas dalyvis nueis 20 000 žingsnių. Ekspertų teigimu, jeigu per dieną nueiname bent 6000 žingsnių, mūsų sveikata pagerėja, o jeigu – 10 000, netgi galime numesti svorio.
Įspėjame: žygių metu keisis kelio danga (takelis, pėsčiųjų – dviračių takas, žvyrkelis, kelkraštis, reguliuojamos ir nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos), todėl atkreipkite dėmesį į avalynę ir saugumą.
SVARBU: su savimi turėti šviesą atspindinčią priemonę (liemenę, atšvaitą). Už savo (ir savo lydimų nepilnamečių asmenų) sveikatą ir saugumą žygio metu atsakingi patys dalyviai. Žygiai nemokami, judėjimo greitis 3,5 – 4 km. per val.
Būtina registracija: Tel. (8 315) 51 653 arba El. p. registracija@alytausvsb.lt (parašyti renginio pavadinimą/datą).

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.