Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

"Europos klubas" – amžinas laisvės ir demokratijos siekis

„Europos klube“ – amžinas laisvės ir demokratijos siekis. Pokalbis su Europos Parlamento nariais Laima Andrikiene ir Leonidu Donskiu, minint Vasario 16- ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir tuo pačiu prisimenant Anapilin iškeliavusį poetą Justiną Marcinkevičių, vadinamą Lietuvos sąžine. Klausyti „Europos klube“

Laisvės siekis ir kova už ją dabar vilnija arabų pasaulyje- Egiptas, Tunisas, Libija. Laisvės siekis ir kančios riba čia jau brėžiama, tačiau ar pavyks šioms šalims turėti veiklią, demokratišką ir geranorišką valdžią.  Tačiau, kiek ir kaip tai gali įtakoti Europą, ar emigrantų banga bus labai gausi, ar Europa sugebės rasti priemonių ir būdų, kaip susidoroti su naujai kylančiais uždaviniais.Beje, Europos Parlamento sesijoje ypatingas dėmesys buvo skirtas Egiptui. Pasitraukus Egipto prezidentui Mubarakui, 80-ies milijonų Egipto žmonių laukia nepaprastai sudėtinga demokratijos įtvirtinimo užduotis. Išklausę šiuo metu regione viešinčios ES diplomatijos vadovės C. Ashton vardu komisaro Š tefano Fülės padarytą pareiškimą, europarlamentarai paragino ES užtikrinti demokratėjimą įtvirtinsiančią paramą Egipto žmonėms.

 

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.