Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Jubiliejinėje Paryžiaus vaikų knygų mugėje – ir lietuviai.

Lapkričio mėnesio pabaigoje Paryžiuje vyksiančioje jubiliejinėje 30-ojoje vaikų ir jaunimo knygų mugėje pirmą kartą bus pristatytos ir lietuviškos knygos vaikams. Mugės metu bus galima susipažinti su Lietuvos iliustracija, susitikti su iliustruotojais Sigute Chlebinskaite ir Karoliu Strautnieku, kurie ves dvejas kūrybines dirbtuves.

Knygu muges katalogas. dail. S.ChlebinskaiteTarptautinių kultūros programų centras Lietuvą pristatys Europos leidėjų salėje, kurioje įsikuria knygas ne prancūzų kalba leidžiančios leidyklos bei kultūrinės organizacijos. Lankytojai bus supažindinami su gražiausiomis pastarųjų metų lietuvių iliustruotomis knygomis vaikams, taip pat ir su Lietuvos iliustracijos klasikų darbais – Stasio Eidrigevičiaus, Kęstučio Kasparavičiaus, Birutės Žilytės, Algirdo Steponavičiaus kūriniais, bus eksponuojama Vinco Kisarausko iliustruota Saint-Johno Perse‘io knyga „Anabase“ lietuvių ir prancūzų kalbomis.
Strautniekas ir Chlebinskaitė dalyvaus ir autorinių teisių mugėje „MÏCE“ bei mugės kultūrinėje programoje – jie kartu ves dvejas kūrybines dirbtuves lapkričio 27 ir 29 dienomis. Strautniekas mažuosius mugės lankytojus kvies į „Kalbančių formų“ dirbtuves, kuriose su vaikais kurs iliustracijas, naudodami tik geometrines figūras. Anot Strautnieko, iš apskritimo, kvadrato ir trikampio vaikų konstruojami daugiasluoksniai objektai ir jų siužetai padeda parodyti, kiek daug slepiasi tokiose paprastose formose. „Šių kūrybinių dirbtuvių principas – tai savotiška mano paties naudojamos technikos versija, tik aš geometrines figūras naudoju dirbdamas kompiuteriu ir naudodamas lekalus tekstūroms“ – pasakoja dailininkas. Strautniekas džiaugiasi, kad mugė jam vėl suteiks progą pačiupinėti geriausias iliustruotas knygas, atrasti naujų, dar nematytų piešėjų, taip pat – susitikti su šešiomis labai stipriomis leidyklomis. Po mugės jaunasis lietuvių iliustruotojas prancūzų dizaino kolegijoje „Ecole de Conde“ dalinsis savo patirtimi su vietos studentais.
Chlebinskaitės kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažins su XIX a. Ernesto Nisterio, Lotharo Megendorfero sukonstruotomis ir šiandien perleistomis bei šiuolaikinių autorių išleistomis knygomis. S.Chlebinskaitė pasakoja, kad kiekvienas galės sukurti savo kaleidoskopines judančias iliustracijas, kurių ištakos siekia dar XIII a. kosmografinius rankraščius. Taip pat prancūzų leidykla ir galerija Les Trois Ourses (Trys meškutės) pakvietė dailininkę Sigutę Chlebinskaitę pristatyti jau 13 metų veikiantį edukacinį projektą „Knygų šalis” ir kūrybines dirbtuves „Tu gali sukurti knygą”. 2013 m. prancūzų leidykla svečiavosi ir pristatė savo knygas „Knygų šalyje” Vilniaus knygų mugėje.  Les Trois Ourses užsiima leidyba ir menine vaikų edukacija, didelę svarbą teikiant knygai, dirba su tokiais žinomais knygų kūrėjais kaip Katsumi Komagata (Japonija), leidžia Bruno Munari, Alexandre Rodtchenko knygas.knygu muges vaikams plakatas

Lietuvą dalyvauti 2014 m. „Salon du livre et de la presse jeunesse“ organizatoriai pakvietė šių metų Tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje. Tarptautinė vaikų ir jaunimo knygų mugė vyks lapkričio 26 – gruodžio 1 d. Montreuil, Paryžiuje. Tai svarbiausia vaikų literatūrai skirta mugė Prancūzijoje, kurioje šiemet Lietuva dalyvaus pirmą kartą. Šis besiplečiantis tarptautinis renginys 2013 m. pritraukė 162 000 lankytojų, jame dalyvavo 420 eksponentų. Kasmet mugėje veikia 8 meninės programos centrai, įrengiama 800 kv. m. parodų erdvė, per 6 dienas mugėje pristatoma apie 3000 autorių bei iliustruotojų iš Prancūzijos ir užsienio šalių.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).