Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Ką labiau šildys 2016 metų Alytaus miesto savivaldybės biudžeto antklodė?

Radijo stoties „FM99“ studijoje apie 2016 metų Alytaus miesto savivaldybės biudžetą kalbėjo Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Aurelijus Jaruševičius, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Lina Sosunovičienė, Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkė Gintarė Rimkutė – Merčaitienė bei Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Nijolė Makštutienė. Klausykite pokalbio.

Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Aurelijus Jaruševičius. Aurelijus Jaruševičius apie pasikeitimus biudžeto projekte teigė, kad didelių pokyčių nėra. „Bendros biudžeto pajamos yra 44 mln., tai yra truputį daugiau, negu galvojome iš pradžių. Išlaidos bus 600 tūkst. eurų didesnės negu planuojamos pajamos. Deficitas bus, tačiau jis bus dengiamas iš esamų sutaupytų lėšų“, – sakė A. Jaruševičius.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Apie 2016 metų Alytaus miesto savivaldybės biudžetą kalbėjo Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Lina Sosunovičienė, Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Aurelijus Jaruševičius, Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkė Gintarė Rimkutė – Merčaitienė bei Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Nijolė Makštutienė (nuotr. „FM99“).

Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Nijolė Makštutienė. „Švietimo programa rengiama pagal 2015 m. patikslintą programą, t. y. pagal faktą. Švietimo sistemos programai skirta daugiau lėšų negu pernai, nes padidėjo mokinių krepšinio lėšos. Kultūros programos projektas yra virš 1,5 mln. eurų, palyginus su praėjusiais metais jis yra padidėjęs. Atsirado nauja priemonė – reprezentacija per kultūrą, kuriai yra skiriama 100 tūkst. eurų. Sporto programai skirta minimaliai, patenkinti būtiniausius poreikiu, apmokant komunalinius mokesčius ir atlyginimus.“, – teigė N. Makštutienė

Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkė Gintarė Rimkutė – Merčaitienė. „Ieškome variantų, kaip pagerinti įsisenėjusių problemų sprendimą. Tenka apsiriboti, tuo kiek turima lėšų. Šiais metais kokybė yra prioritetas. Kas liečia miesto tvarkymą, valymą, priežiūrą“, sakė G. Rimkutė – Merčaitienė

Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Lina Sosunovičienė. „Tik pradėjus dirbti šiame komitete, pradėjome galvoti, kaip užtikrinti paslaugų kokybę. Suradę problemą jas pradėjome spręsti ne tik su valstybinėmis institucijomis, bet įtraukiamos ir nevyriausybinės organizacijos. Labai didelė problema mūsų mieste tai pagalbos į namus teikimas. Mieste yra apie 50 senyvo amžiaus žmonių, kurie yra vieniši. Jie laukia eilėje, kada pas juos ateis kas nors į namus ir padės buityje. Ši sritis buvo teikiama, kaip prioritetinė paraiškų pateikime. Paraiškų gauta 12 projektų už 152 tūkst. eurų“, – kalbėjo L. Sosunovičienė.

Pirmadienį ketinama rašyti komiteto išvadą dėl ‪Alytaus miesto savivaldybės biudžeto.  Po pirminių korekcijų šiuo metu teikiamas biudžeto projektas su 138,8 tūkst. deficitu, tačiau ir tai patenkina nevisų programų poreikius. Jūsų dėmesiui keletas mažesnės apimties programų. Vasario 11 dieną biudžeto projektas bus pateiktas tarybos nariams.

Verslo skatinimo programa. Viso programai skiriama 67 tūkst: 3 tūkst. investicinės aplinkos rinkodaros vykdymui, 45 tūkst. verslo rėmimui subsidijuojant įmonės steigimo, dalyvavimo parodose, darbo vietų kūrimo išlaidas ir 19 tūkst. verslumo skatinimo projektų finansavimui (viso paraiškų pateikta už 75 tūkst.eur). Viena iš tų programų, kurios neturi būtinųjų išlaidų, kiek bus skirta lėšų projektams, ir bus panaudota.

ES lėšomis finansuojamų projektų įgyvendinimo programa. Nors iš biudžeto planuojama skirti tik 21 tūkst., kurie bus naudojami strateginiame plane numatytų projektų parengimui, tačiau šioje programoje „prasisuks“ keletas milijonų. Iš ES grįžtančios lėšos pateks į šią programą ir bus naudojamos naujiems projektams.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkė Gintarė Rimkutė -Merčaitienė bei Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Nijolė Makštutienė (nuotr. „FM99“)

Turto valdymo programa. Bendrai biudžete numatyta 444 tūkst., tačiau didžioji dalis yra spec. lėšos, kurių išleidžiama tiek, kiek surenkama. Tarkime iš gyvenamųjų patalpų nuomos surinktos lėšos bus nukreiptos tų pačių gyvenamųjų patalpų remontui. Analogiškai ir su negyvenamosiomis patalpomis. Savarankiškoms funkcijoms numatoma skirti 87 tūkst., kurių didžioji dalis – 60 – kadastro bylų sudarymui. Dar 26 tūkst. skiriama pagal investicinius projektus įgyto turto draudimui.

Viena iš didesnių programų savo apimtimi – miesto ūkio, pasižyminti tuo, kad viduje viskas „suversta“. Dalis programos išskaidoma itin mažos apimties priemonėms, kitos gi priemonės (nebūtinai panašios pagal savo prigimtį) suspaudžiamos į vieną. Taip lengviau perskirstyti lėšas „tarp eilučių“, tačiau kur kas sudėtingiau planuoti bei kontroliuoti. Yra ir priemonių kurios išvis turėtų būti kitose programose, pavyzdžiui transporto lengvatų kompensavimas  arba švietimo įstaigų remontai. Dar ši programa pasižymi tuo, kad kiek jai beskirtum pinigų, jų visada truks. Vien tik gatvių asfaltavimui reikėtų ne vieno milijono. Prie šios programos puikiai dera Aplinkos apsauga su atliekų tvarkymu, bei Urbanistinis planavimas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Lina Sosunovičienė ir Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Aurelijus Jaruševičius (nuotr. „FM99“)

Savivaldybės infrastruktūros objektų priežiūros ir plėtros programa. Biudžetas – 3,8 mln., iš jo savarankiškos funkcijos – 3,4 mln. Pirmoji priemonė – gatvių priežiūra ir remontas, jai numatoma 826 tūkst. (asfaltuotoms – 147, žvyruotoms – 75, šaligatviams – 103, naujai statybai ir/ar rekonstrukcijai – 177, daliniam dalyvavimui – 100, eismo reguliavimo priemonės – 174 ir kita). Antroji priemonė – komunalinių objektų priežiūra ir remontas – 970 tūkst. (valymas, šienavimas, medžių pjovimas – 633 tūkst., kapinių priežiūra – 101, stebėjimo kameros – 78 ir kita). Čia dar reikėtų įvertinti, kad VšĮ Alytaus parkai, kurie taip pat prižiūri miesto teritorijas, išskirti į atskirą priemonę ir jiems numatoma 541 tūkst. Apšvietimo tinklų priežiūrai ir remontui numatoma skirti 430 tūkst. Vidzgirio pagrindinės mokyklos stadionui planuojama gauti 116 tūkst. dotaciją, tačiau dar 134 tūkst. reikės pridėti iš biudžeto. Energetinio efektyvumo didinimo agentūrai ketinama skirti 32 tūkst., na ir mano jau minėtos transporto lengvatos – 380 tūkst.

Urbanistinio planavimo programa. 330 tūkst iš biudžeto + 72 tūkst. perkeltas likutis. Bendrasis planas, sklypų formavimo projektai, kadastriniai matavimai, techniniai projektai ir pan. Beplanuojant buvo „pamestas miesto sodo paveldosaugos tvarkybos projekto poreikis, taigi teks papildomai ieškoti 50 tūkst.

Aplinkos apsaugos programa. Visa apimtis 1,7 mln., tačiau iš biudžeto „tik 322 tūkst. Tai ir yra tas skirtumas, tarp planuojamos surinkti atliekų rinkliavos ir kainos, kurią turėsime sumokėti už atliekų surinkimą ir apdorojimą. Neišsprendėme šio klausimo per rinkliavas, teks spręsti per ‪Alytaus miesto savivaldybės biudžeto asignavimus.

Kitos naujienos

2019 m. Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilęs gaisras pasekmių alytiškių ir aplinkinių ...

Balandžio 26-27 dienomis Birštone vyko Lietuvos moterų krepšinio lygos B diviziono finalas, kuria...

Į radijo stotį FM99 kreipėsi klausytojas, kuris atkreipia dėmesį šia tema:

Pavasarį dviračių sezonas įgauna pagreitį – gatves vienu metu užplūsta įvairiausio amžiaus dvirat...