Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Ką švenčiame – Jonines, Rasas, Kupolę ar saulėgrįžą? Atsakymą pateikia etnologas Libertas Klimka

Astronominė vasara jau prasidėjo. Tai įvyksta kasmet birželio 21-ąją. O štai po poros dienų pradžia tradiciškai pažymima saulėgrįžos švente. Čia ir Rasos bei Joninės, po kurių pradeda iš lėto trumpėti dienos. Apie šias birželio šventes „FM99” kultūrinėje valandoje Emilis Lingė kartu su etnologu Libertu Klimka.

Ką švenčiame - Jonines, Rasas, Kupolę ar saulėgrįžą?
Ką švenčiame – Jonines, Rasas, Kupolę ar saulėgrįžą?

Klausykite pokalbio ir sužinokite, ką gi švenčia lietuviai – Jonines, Rasas, Kupolę ar saulėgrįžą bei kaip įprastai šventę pažymi pats etnologas Libertas Klimka ir kur jis keliaus šiais metais.

Vakaras prie Joninių laužų taip pat nebus labai malonus. Daug kur bus debesuota, vietomis, daugiausia pietinėje šalies dalyje, lynos.Temperatūra pasiskirstys nuo 13 iki 17 laipsnių. Likusią Joninių nakties dalį vyraus debesuoti orai, pragiedruliai pasirodys tik vietomis. Vietomis, daugiausia pietinėje šalies dalyje, palis. Paryčiais oras atvės iki 10–15 laipsnių šilumos.

Pirmadienį, Joninių dieną, ciklonas trauksis. Diena bus debesuota su pragiedruliais, didesnėje šalies dalyje trumpai ir daugiausia negausiai palis. Dėl pasirodžiusios saulės diena bus daug šiltesnė nei praėjusi, popietę temperatūra pakils iki 20–25 laipsnių.

Antradienį mūsų šalies orus lems virš Baltijos regiono stiprėsiantis anticiklonas. Naktį debesys išsisklaidys, lietaus nenumatoma, o dieną debesų šiek tiek padaugės, bet lietaus tikimybė išliks labai maža. Naktį temperatūra pažemės iki 10–15 laipsnių, o dieną į šalį ims skverbtis šiltesnio oro masė, temperatūra kils iki 23–28, Kuršių nerijoje – 20–22 laipsnių.

Trečiadienį vyraus mažai debesuoti ir sausi orai. Naktį vės iki 10–15 laipsnių šilumos, dieną oras įkais iki 25–30 laipsnių.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....