Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Krašto žinios“ – Liutauras Stoškus: „Visuomenė neturi būti atskirta nuo valdžios sprendimų“

Pirmą kartą į didžiųjų miestų savivaldybės tarybas pateko netradicinių politinių partijų atstovai. Apie savivaldą ir gyventojų įtraukimą į miesto valdymą pokalbis „FM99“ radijo studijoje su Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariais Dariumi Kuoliu ir Liutauru Stoškumi bei Alytaus miesto savivaldybės tarybos nare Gintare Rimkute – Merčaitiene. 

Pristatydamas savo darbus Vilniaus miesto savivaldybės taryboje Darius Kuolys pasakoja: „Mes esame savita politinė partija. Nutarėme, kad reikia grumtis su tradicinėmis partijomis jų pačių metodais ir sukūrėme „Lietuvos sąrašo“ partiją. Tačiau ji yra atvira visuomenininkams. Šiuo metu mes esame du partijos nariai taryboje, tai aš ir Gediminas Storpirštis. Mes apsisprendėme eiti į valdančiąją koaliciją, tikėdamiesi Vilniaus miestui būti naudingesni. Prisidėjome nemažai prie koalicijos programinių dalykų. Turime tokias idėjas, kaip piliečių įtraukimą į Vilniaus valdymą ir į strateginius dokumentus. „Lietuvos sąrašas“ rengia viešus ekspertų ir politikų forumus savivaldybėje. Taip atsiranda nauja tradicija, kurios nebuvo iki šiol. Mėginame daryti viską, kad įgyvendintume savo programos siekius. Norime vietos valdžią versti pilietine savivalda“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pokalbis su Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariais Dariumi Kuoliu ir Liutauru Stoškumi bei Alytaus miesto savivaldybės tarybos nare Gintare Rimkute – Merčaitiene

Paklaustas ar per pusę metų pasikeitė politinis mąstymas, kai darbą pradėjo tarybos, kuriose dirba ir netradicinių politinių partijų atstovai Darius Kuolys sako: „Mąstymas keičiasi. Alytuje vyksta labai svarbus sisteminis pokytis. Per visuomenines tarybas alytiškiai įtraukiami į miesto valdymą.  „Lietuvos sąrašas“ taip pat parengė nuostatas, kad atsirastų visuomeninės veiklios komisijos  ir vilniečiai taip pat galėtų įsitraukti į miesto valdymą. Visuomenė sudėjo nemažai lūkesčių ir labai svarbu šių lūkesčių nenuvilti“.

Alytuje viešintys Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai pasidalijo savo darbo patirtimi ir su Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariais. Kaip teigia Gintarė Rimkutė – Merčaitienė: „Labai įdomi kolegų iš Vilniaus darbo patirtis, tačiau įdomi ir kitų miestų tarybų patirtis. Mes daug bendraujame su kitomis savivaldybėmis. Kalbamės, ieškome įvairiausių būdų, kaip pagelbėti vieni kitiems. Klaidų ir problemų identifikavimas reiškia ėjimą teisingu keliu. Kuo daugiau kalbėsimės ir bendrausime, tuo geresnį rezultatą turėsime“.

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje dirbantis visuomenininkas Liutauras Stoškus teigia, jog būtų labai gerai, kad po ketverių metų matytųsi proveržis, kurį jie padarė: „Tikimės, kad tie rezultatai, kuriuos pasieksime bus suprantami visuomenei. Ar mes galėsime parodyti, kur yra ta pridėtinė vertė? Jeigu to nepadarysime tradicinės politinės partijos turės pagrindo sakyti, kad mes tik pažaidėme ir viskas tuo pasibaigė“. Anot Liutauro Stoškaus yra dedamos pastangos, kad visuomenė nebūtų atskirta nuo valdžios sprendimų. Bendros valdžios ir visuomenės diskusijos leidžia piliečiams dalyvauti aktualių problemų sprendime.

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė