Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Savaitgalio promenada

Nuo 2024-ųjų veiks pagalbos metant rūkyti linija

Nuo 2024 metų Lietuvoje pradės veikti pagalbos linija rūkančiųjų atsisakymui nuo tabako. Per metus tikimasi sulaukti ne mažiau kaip 2 tūkstančių skambučių. Tai sveikatos apsaugos ministerijos naujas žingsnis kovoje su rūkymo įpročiu. Rūkantieji galės paskambinti trumpuoju numeriu, gauti konsultaciją bei tęstinę pagalbą pagal numatytą algoritmą. Vienu metu linijoje dirbs ne mažiau kaip du konsultantai. 

Ministerija neskelbia oficialaus numerio, kadangi vyksta ryšio paslaugų pirkimas. Tikimasi, kad šios telefoninės konsultacijos padės padidinti sėkmingai metusiųjų rūkyti gyventojų skaičių ir sumažinti žalingo įpročio paplitimą visuomenėje.

Naujoji linija 2025 metais numato 245 tūkstančius eurų biudžete, o iki 2029 metų jos išlaikymas kainuos apie 1,404 mln. eurų. Tikėtina, kad 2025 metais pagalbos linija sulauks ne mažiau kaip 2,72 tūkstančių žmonių skambučių, o 2029-aisiais šis skaičius išaugs iki 5,6 tūkstančių.

Svarbu paminėti, kad rūkalus, įskaitant naujus tabako gaminius, kasdien rūko vidutiniškai 30 procentai šalies gyventojų, o 73 procentai rūkančiųjų yra bandę mesti rūkyti, iš jų 35 procentai tai darė nesėkmingai. Vilniaus universiteto tyrimai parodė, kad 70 procentai rūkančiųjų pritaria nemokamos konsultacinės linijos idėjai ir tiki, kad jiems padės atsikratyti rūkymo įpročio.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...