Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

P.Auštrevičius: „Metai, per kuriuos nepritrūkom įvykių“

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

2021-aisiais metais įvykių netrūko: migrantų krizė, santykiai su Kinija, įtampa Rusijos – Ukrainos pasienyje. 

„Tai buvo pastovių permainų, naujienų, pokyčių metai, ir nebūtinai į gerą pusę, reikia pripažinti, kad 2021-ieji buvo pilni išbandymų ir besitesiančių pandeminių sunkumų bei karinės įtampos Europos kontinente metai. Sakyti, kad turime sprendimus visoms šioms problemoms, matyt, būtų per drąsu, bet tuo pačiu reikia pasakyti, kad šiais metais mes sugebėjome suvaldyti tą mus persekiojančią pandemijos krizę ir tai nuteikia optimistiškai, bet šalia mes turime labai neramią kaimynystę.” – apie įtampos metus kalba europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Klausykite pokalbį…

JAV ir Rusija sausio 10 dieną planuoja aptarti konfliktą, po to vyks NATO susitikimas. Europarlamentaras mano, kad situacija nevienareikšmė. Anot jo, Rusija pradėjo reikšti reikalavimus naudodama ultimatumus, nes rugsėjo įvykiai Afganistane buvo paskelbti kaip vakarų pralaimėjimas, o ES viduje ir santykiuose su JAV vis dar iškyla nesusikalbėjimo ir išsiskiriančių nuomonių problema. Šią situaciją dabar išnaudoja Rusija.

Europarlamentaras Petras Auštrevičius

Kinijos santykiai su Lietuva ir ES taip pat labai pakito šiais metais, Kinija dabar naudoja nepaskelbtas sankcijas, o Lietuva šiuo metu nežino ką daryti, sako EP Renew Europe/Atnaujinkime Europą narys.

„Reikia pripažinti, kad mes Kinijos nesuprantame iki galo, kaip jos politika formuojama, jos politinių tikslų bei ekonomikos. Kinijos karinė galia labai greitai sustiprėjo ir štai atsirado ta galybė, iš pradžių dezinformacijos forma, paskui kibernetinių atakų forma, o dabar matome, kad jie jau ir nesibodi imtis ekonominio šantažo. ES yra pagrindinė investuotoja Kinijoje, tai ar mes išnaudosime šį savo statusą ir, ar Europos didžiosios kompanijos lems Europos politiką, ar vis dėl to politikai turės galimybę pasakyti, kaip mes turėtume elgtis, ir kaip turėtume suprasti situaciją, nes jeigu vien verslo interesai nulems, tai mums bus labai blogai.” – tikina P. Auštrevičius.

Europarlamentaras šiuos metus vienu sakiniu apibūdina taip: „Metai, per kuriuos nepritrūkom įvykių. Norėčiau visiems palinkėti protingų sprendimų ir visai Lietuvai kalbėti vienu balsu.“

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...