Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

P.Auštrevičius: Rusija skverbiasi į Ukrainą, o Ukrainoje vis mažėja Europos – beveik visos mūsų ambasados pasitraukė

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Europarlamentarai iš Lietuvos Vokietijos, Ispanijos, Slovakijos ir Rumunijos šeštadienį, kovo 12 dieną lankėsi Lvive. Tarp jų – frakcijos „Atnaujinkime Europą“ narys Petras Auštrevičius.

Vienas iš kelionės tikslų – politinės iniciatyvos „Europietiškos Ukrainos forumas“ starto paskelbimas. Anot P.Auštrevičiaus, siekiama, kad Ukrainos integracija būtų ne tik politikų, bet ir pilietinės visuomenės reikalas, nes po paskutinio Europos Vadovų Tarybos susitikimo akivaizdu, kad lengva nebus. 

„Jie labai nusivylę“, – kaip ukrainiečiai vertina EVT išvadas dėl narystės perduoda europarlamentaras, – „Manau tai istorinė klaida, kurią, deja, Europa kartoja vieną po kitos“.

Europarlamentarai Ukrainoje.

Europarlamentarai susitiko su Lvivo administracija, lankėsi ligoninėje, aiškinosi, kokios paramos labiausiai trūksta. 

„Su Rusijos agresoriumi teks kovoti sunkiai ir ilgai, bet jis nėra jiems neįveikiamas, ukrainiečiai prašo uždaryti dangų ir duoti šiuolaikinių ginklų.“ –  kalba P.Auštrevičius, tačiau tokių sprendimų kol kas nėra, ir net Rusijos diplomatinės atstovybės neuždaromos.  

Moterys su vaikais ir pagyvenusios moterys sudaro 95% žmonių dabar stovinčių pasienyje eilėse, pasakoja europarlamentaras.

„Mūsų didžiausia klaida, kad Rusija skverbiasi į Ukrainą, o Ukrainoje vis mažėja Europos – mūsų visos ambasados pasitraukė, mano žiniomis, tiesa, jos nepatikrintos, vienintelis ES ambasadorius likęs Kijeve yra lenkas“, – sako P.Auštrevičius.

Klausykite pokalbį.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...