Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Parlamentarų išeitinėms išmokoms planuojama skirti 1,4 mln. eurų!

Į naujos kadencijos Seimą nepatekusiems parlamentarams Seimo kanceliarija planuoja išmokėti apie 1,4 mln. eurų. Seimo narių padėjėjų išeitinėms išmokoms ir nepanaudotoms atostogoms apmokėti numatoma skirti apie 500 tūkst. eurų.

Tokias planuojamas išmokų sumas antradienį žurnalistams pateikė Seimo kanclerė Daiva Raudonienė.  „Kiekvienas parlamentaras gaus išmoką, kuri priklausys nuo darbo Seime laiko, minimali išmoka gali būti dviejų vidutinių algų, maksimali – šešių algų”, – sakė D. Raudonienė. Kol nėra galutinių Seimo rinkimų rezultatų, Seimo kanclerė negalėjo pasakyti, kiek nepatekusių į Seimą parlamentarų galėtų gauti išeitines išmokas. Jos duomenimis, minimali išmoka galėtų priklausyti 3 Seimo nariams, maksimalią išmoką gaus daugiau parlamentarų, nes pakankamai daug Seimo narių yra dirbančių kelias kadencijas iš eilės.

016_pasaulio_taskas_400
Į naujos kadencijos Seimą nepatekusiems parlamentarams Seimo kanceliarija planuoja išmokėti apie 1,4 mln. eurų.

„Kol kas nėra galutinių Seimo rinkimų rezultatų. Kai rengėme biudžeto projektą, remiantis praėjusių kadencijų duomenimis, skaičiavome, kad išeitines teks išmokėti apie 70 Seimo narių”, – sakė Seimo kanclerė. Jos teigimu, išeitinės išmokos dydis priklausys nuo to, ar tai buvo eilinis Seimo narys, ar buvo komiteto pirmininkas, pavaduotojas, Seimo Pirmininkas ar vicepirmininkas. „Preliminariai skaičiavome, kad minimali išmoka už 2 mėnesius gali siekti apie 5 tūkstančius eurų”, – sakė D. Raudonienė.

Į naują Seimą išrinkti parlamentarai išeitinių išmokų negaus. Visi Seimo narių padėjėjai bus atleisti tą dieną, kai pasibaigs Seimo kadencija. „Seimo narių padėjėjai gaus išeitines išmokas tik tuo atveju, jeigu per mėnesį neįsidarbins valstybės institucijoje, nesvarbu kurioje, ar Seimo kanceliarijoje ar kažkurioje kitoje, valstybės ar savivaldybės įmonėje”, – sakė D. Raudonienė.

Šiuo metu galiojančiame Seimo statute nustatyta, kad, nutrūkus Seimo nario įgaliojimams, jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka. Jeigu asmuo Seimo nariu buvo nepilnus kadencijos metus, didesnės negu 6 mėnesių trukmės laikotarpis laikomas pilnais kadencijos metais. Išeitinė išmoka nemokama, jeigu Seimo narys vėl išrenkamas Seimo nariu.

Remiantis preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, į Seimą nepateko 5 proc. rinkimų barjero neperžengusios Darbo partijos atstovai: Loreta Graužinienė, Gintaras Tamošiūnas, Artūras Paulauskas, Valdas Skarbalius, Mečislovas Zasčiurinskas, Vydas Gedvilas, Kęstutis Daukšys, Šarūnas Birutis ir kiti.

Greičiausiai kitame Seime nebus ir kitoms politinėms jėgoms atstovaujančių parlamentarų Dalios Teišerskytės, Eduardo Šablinsko, Albino Mitrulevičiaus, Arūno Dudėno, Broniaus Paužos, Antano Nesteckio, Vidos Marijos Čigriejienės, Arimanto Dumčiaus, Remigijaus Ačo ir kitų.

 

Kitos naujienos

Gegužės 3-4 dienomis Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine vykę tradicinės tarptautinės plaukimo v...

Daugybėje mokyklų didelė dalis abiturientų nelaiko valstybinių lietuvių kalbos ir matematikos egz...

Alytaus kraštotyros muziejus ruošia išskirtinę MUZIEJŲ NAKTĮ – šiemet lankytojams „sumaišys“ kultūrinį ko...

Jau ketvirtadienį 13val FM99 eteryje laida apie Merkinę ir iš jos kylantį pasaulį. Laidą veda istorikas, ...