Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Jurgita Šereikaitė: Lietuva iš manęs nepabėga ir kai esu užsienyje

 

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Šiandien mūsų laidoje pažintis su Jurgita Šereikaite – jaunu žmogumi mėgstančiu keliauti po pasaulį ir jį pažinti.  „Net ir išvažiavus iš Lietuvos aš ją prisimenu, lietuviškai švenčiu gimtadienius, prisikviečiu draugų, parsisiunčiu lietuviškos muzikos. Aš esu lietuvė ir man labai smagu, kad visiems yra įdomu, kas ta Lietuva. Lietuva iš manęs nepabėga ir kai esu užsienyje”, – sako Jurgita.

Alytiškės gyvenimo kelionė prasidėjo nuo Tarškučio, kartu su juo prasidėjo pirmosios kelionės. „Kultūrinis, istorinis pažinimas prasidėjo kartu su Tarškučiu ir aš visada norėjau keliauti ir tikėjausi, kad mano karjera leis pažinti kitas kultūras. Man labai patiko istorija, kelionės ir visuomeninė veikla. Viskas susiklostė, kad po studijų patekau į darbą susijusį su socialine veikla ir tarptautiniais santykiais. Į Papua Naujoji Gvinėja papuoliau po mokslų Anglijoje. Įsidarbinau organizacijoje, kurioje padėjau pabėgėlių vaikams. Norėjau dirti tarptautiniu lygiu, tačiau turėjau nuvykti į tas vietas, kur yra sunku, kad galėčiau suprasti kaip viskas vyksta. Po 5 metų darbo patirties įsidarbinau į organizaciją, kuri siunčia savanorius į kitas šalis. Mano darbas buvo dirbti su pabėgėliais vaikais. Mane įdarbino Papua Naujoji Gvinėja, aš tikrai nesitikėjau, kad taip toli nuvyksiu. Sunku buvo išvykti, bet rizika atsipirko. Tris metus ten praleidau –  mano tikslas gauti tarptautinį darbą įgyvendintas”, – pasakojo Jurgita.

Jurgita Šereikaitė

„Toliau irgi noriu keliauti. Kadangi aš esu atviras žmogus ir noriu pažinti pasaulį, aš užsidarius nesimėgauju pasauliu, nes tada neieškau to pačio kaip savęs, aš ieškau kažko naujo ir tai radau”, – teigia Jurgita Šereikaitė. Plačiau klausykite pokalbio įrašuose.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...