Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

„Pasaulio alytiškių bendruomenė“ – Tomas Sutkaitis: Alytus pasirinko mane

Kas yra pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą. Laida skirta Jums – visiems Alytaus žmonėms, kurie gyvena mieste, čia dirba ir kuria jo ateitį.

 

Šiandien mūsų laidoje  – pasaulio alytiškis Tomas Sutkaitis – nuolat tarp Londono, Vilniaus ir Alytaus, praeities ir ateities – kultūros premijos laureatas, gyvosios archeologijos festivalio „Jotvos vartai“ sukūrėjas ir organizatorius nuolat ieško, tyrinėja ir rūpinasi tuo, kas vyksta mieste. Plačiau klausykite laidos įrašo.

Laidos svečias sako, jog jis tikras alytiškis buvo maždaug iki mokyklos baigimo: „anksčiau aš net negalvojau, kad yra kažkokių kitų vietų, tik Alytus ir viskas. Ir mums to užteko. Mums užteko pirmo Alytaus, net antro Alytaus praktiškai nebuvo. Visas pasaulis tęsėsi iki tilto. Vėliau tas pasaulis prasiplėtė, kai išvažiavau studijuoti į Kauną, tačiau dar labiau jis prasiplėtė, kai pagal darbų programą išvažiavau dirbti į Angliją. Ten aš pamačiau, kaip galima užsidirbti, kaip galima gerai gyventi.“

 

„Jotvos vartų“ akimirka (Viliaus Kuchalskio nuotr.)

Tačiau Tomas šiuo metu negyvena Londone, jis yra čia, Alytuje: „gal pasąmonėje lygini, kur geriau – ten ar čia, o galbūt nelygini ir tėvynė tave savotiškai pasirenka ir tu vėl grįžti. Štai aš ir esu čia. Spėju, kad Alytus pasirinko mane“.

Ne vienas alytiškis žino, jog septynerius metus iš eilės pašnekovas būtent Alytuje organizuoja gyvosios istorijos festivalį „Jotvos vartai“. Čia žvanga ginklai, skamba senovinė muzika bei sklando tikra jotvingių dvasia. Visų bene laukiamiausias įvykis – Jotvos pilies puolimas. „Aš atsimenu, kad Jotvos vartus aplink piliakalnį piešiau savo buvusiam romanui, kurį tuomet rašiau, iš ten ir kilo pati idėja“.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Gintarė Adreikevičiūtė

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.