Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Po FM99 reportažo prokuratūra pradėjo tyrimą dėl planų Alytaus senamiestyje statyti daugiaaukščius

(BNS) Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl planų Alytaus senamiestyje statyti penkiaaukščius pastatus.

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į radijo „FM99“ paskelbtą informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo, pranešė Generalinė prokuratūra.

Pasak jos, žiniasklaida skelbia, jog savivaldybė galimai neteisėtai siūlo pakeisti bendrąjį planą, didinant leidžiamą statinių aukštingumą senajame Alytaus bulvarinių gatvių kvartale tarp Birutės–Margio ir Pulko gatvių, o publikacijoje kvestionuojamas tokių veiksmų teisėtumas. 

Radijo stoties „FM99“ portalas skelbė, jog savivaldybėje vykusiuose bendrojo plano keitimo svarstymuose miesto gyventojai, architektai, istorikai prieštaravo siūlomam sprendiniui pakeisti statinių aukštingumą šiame kvartale. 

Skelbta, jog pakeisti bendrąjį planą siūlė bendrovė, vadovaujama Motiejaus Remeikos, kuris yra ir laidojimo paslaugų  įmonės „Skausmo užuovėja“ vadovas. Jis arba bendrovė pastaraisiais metais nusipirko du sklypus Birutės ir Margio gatvėse ir būtent dėl jų siūlomas pakeitimas.

Nurodoma, kad nors nei visuomenė, nei patys bendrojo plano rengėjai matydami pasipriešinimą keitimams nepritarė, tačiau meras Nerijus Cesiulis ir administracijos direktorius Gintaras Rakaitis neketina atsisakyti galimai savo pažadų sklypų savininkui.

Medžiaga, pagal kurią pradėtas tyrimas, straipsnyje žemiau.

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...