Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Projektas ekspertuotas tiek 2015, tiek ir 2020 metais, o ligoninė padarė viską, ką turėjo padaryti, teigia ligoninės direktorius.

Nepagrįsti kaltinimai

Ligoninės direktorius A. Vasiliauskas

„Man truputį keista ta forma, kuria bandoma pateisinti konkurso sustabdymą, ligoninė, manau, atliko viską kas priklauso, kad šitas projektas prasidėtų – buvo atliktas techninis projektas, pradėtas techninis projektas 2015 metais,  jisai ekspertuotas, ypač pabrėžiu – ekspertuotas, nes ten buvo vis kalbama, jog buvo sąmatinė vertė vienokia, po to buvo korekcija atlikta, kada lėšos vėl buvo tikėtasi gauti iš ministerijos. Ir kada savivaldybė priėmė (sprendimą) investuoti apie milijoną lėšų, mes taip pat skubiai atlikome techninio projekto jau esamo korekciją, kuri užtruko pagal nustatytą laikotarpį, jisai buvo pateiktas savivaldybei šių metų gegužės mėnesį iki 15 dienos maždaug, ir jisai buvo taip pat ekspertuotas. Ir savivaldybė rengdama konkursą žinojo sąmatinę projekto vertę. Aš skaitau, kad mūsų atžvilgiu tai visiškai nepagrįstas kaltinimas, mes viską atlikome, manome, kas iš mūsų pusės priklauso.“ – FM99 eteryje kalbėjo ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

FM99 pokalbis su Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriumi Artūru Vasiliausku

Tačiau savivaldybės administracijos direktorius, kuriam reiškiama interpeliacija aiškina priešingai.

AMS administracijos direktorius R. Juonys

„Jūs kaip ligoninė turėjote nuo 2015 metų projektą, kuris buvo neekspertuotas,“ – tarybos posėdyje pareiškė R. Juonys tarybos nariui Dmitrij Kačiurin, kuris yra ligoninės direktoriaus pavaduotojas.
Kol vienintelis neremontuotas Alytaus St.Kudirkos ligonės chirurgijos skyrius laukia remonto, metami kaltinimai ligoninei – neva projektas buvo neekspertuotas, o projekto kaina nepagrįstai išpūsta.

Meras prašo pritarimo ligoninės auditui

Tuo metu rugpjūčio 27 dieną vykusiame Alytaus miesto tarybos posėdyje meras Nerijus Cesiulis kreipėsi į tarybos narius, prašydamas pritarimo ligoninės auditui, nes anot jo, kyla daug klausimų ir reikia aiškintis, ar nebuvo švaistomos savivaldybės lėšos.

Alytaus miesto meras N. Cesiulis

„Norėčiau jūsų prašyti, kad galėčiau kreiptis savivaldybės tarybos vardu, kadangi vakar savivaldybės kontrolierius nuvykęs į įstaigą prašė tam tikrų dokumentų, tačiau kadangi jis neturi fizinių įgaliojimų ir mums taip pat, kaip ir Gediminui Daukšiui, ir Sigitui Leonavičiui kyla klausimų, ir aš juos įvardinsiu, kokie klausimai mums kyla, kreiptis į kontrolierių pagal vietos savivaldos įstatymą ir atlikti neeilinį auditą, ir kreiptis į atsakingas teisėsaugos institucijas, nes mums kyla klausimų, kodėl prieš tai dviejų projektuotų suma yra dvigubai beveik didesnė už paskutinę projektavimo sumą, antras klausimas – kas priėmė ligoninėje sprendimą projektuoti ir prisirašyti ant projekto, kuris yra beveik dvigubai didesnis nei savivaldybė skyrė pinigų, kieno tai atsakomybė, trečias, kodėl projektas, ką Vytautas Jastremskas sako, irgi mes matome iš duomenų, nėra išimtas statybos leidimas, 2017 metų projektui ir nėra ekspertuotas, ar tai nėra savivaldybės pinigų švaistymas, ir ketvirtas dalykas – pats įdomiausias, kodėl, projektuotojas, kuris įtrauktas į nepatikimų tiekėjų sąrašą nuo 2018 iki 2021 metų, su juo sudaroma sutartis ir jisai paskelbiamas laimėtoju ir projektuoja tokius darbus. Tai, mielieji, projektas yra 2020 metų, kadangi yra daugybė klausimų prašyčiau tarybos leisti vykdyti neeilinį auditą pagal savivaldos įstatymus ir visus atsakymus atnešti mums, ir kreiptis į atsakingas institucijas,ar tai nebuvo padaryta piktnaudžiaujant,“ – tarybos nariams dėstė meras.
Tačiau palaikymo auditui nesulaukė. Ligoninės direktorius, veikiausiai galėjęs atsakyti į klausimus vietoje žodžiu, į posėdį kviestas nebuvo.
„Kažkam buvo, matyt, nenaudinga mano atvykimas“, – radijo interviu svarstė A.Vasiliauskas.

Ekspertizė pateikta laiku

Anot Artūro Vasiliausko, ligoninė tiek projektą, tiek ir jo ekspertizę pateikė savivaldybei iki šių metų gegužės 15 dienos.
„Savivaldybėje mes susitikome su administracijos darbuotojais, berods, vienam  ir pats direktorius buvo, ir aptarinėjome šito techninio projekto korekciją, jo eigą, ir visą jo kelią, ir tikrai viską žinojo ir tikrai viskas buvo atlikta,“ – tvirtino ligoninės vadovas.

Kad vadovai jau gegužės mėnesį žinojo tiek projekto sumą, tiek visą eigą, patvirtina ir Rolandas Juonys.
„Vadovų pasitarime buvo priimtas sprendimas skelbti konkursą tikintis, kad, dar kartą pakartosiu, kad tiekėjas pasiūlys mažesnę kainą,“ – aiškino administracijos direktorius.

Viešasis pirkimas paskelbtas birželio 1 dieną, visi sprendimai priimti gegužę, ligoninės atstovai į pirkimų komisiją kviesti nebuvo. Tarybos narių klausiamas, ar visgi žinojo apie projekto sumas, meras pasakoja apie atostogas, kuriose buvo rugpjūtį.
„Po atostogų grįžęs radau tokią situaciją, ir tai buvo rugpjūčio mėnesio kažkelinta diena, ir mes pradėjom nagrinėti, meras nedalyvauja pirkimų procedūrose jokiose komisijose ir nenori įtakoti,“ – tikina meras Nerijus Cesiulis. Tačiau sprendimas priimtas ne rugpjūčio, o gegužės mėnesį.

Tarybos narys mero aiškinimus vadina akių muilinimu: „Pono mero šitie viražai, kuriuos aš kitaip pavadinti negaliu, na jie tiesiog nukreipimas ugnies, pasakysiu taip, akių užmuilinimas ir nėra čia ko žaisti tokių žaidimų, mere,“ – tiesiai rėžė Vytautas Jastremskas.

Kol savivaldybė, pati rengusi konkursą, ieško kaltų, ligoninė jau 5-6 metai tikisi paskutinio neremontuoto skyriaus renovacijos. Šiandien, kalbant su ligoninės direktoriumi jis tikslesnės informacijos apie mero planuojamą auditą neturėjo.

Chirurgijos skyrius laukia remonto

„Pas mus niekas neaiškėja, aš laukiu audito iš mero pusės, mes esam viešoji įstaiga, atvira ir mes jokių paslapčių neturim. Tai ką aš jums pasakiau, visi dokumentai, kas susiję su chirurgijos skyriaus techniniais projektais, visi yra savivaldybėje nuo pat 2015 metų, tai čia viskas yra vieša ir viskas atvira,“ – patikino A.Vasiliauskas. „Tegul organizuoja, audituoja, mes viskam pasirengę, mūsų tikslas lieka vienas – kad prasidėtų greičiau šis chirurgijai skirtų lėšų įsisavinimas,“ – pridūrė ligoninės vadovas. Anot jo, skyrius išsikėlęs iš patalpų laukia renovacijos, o direktorius pasiryžęs negrąžinti skyriaus atgal, kol šis nebus suremontuotas.

Po ketvirtadienio posėdžio ligoninės direktorius ketina prašytis į tarybos komitetus ir pateikti visą informaciją tarybos nariams, taip pat dar kartą visus duomenis persiųsti tiek administracijai, tiek tarybai. Rugsėjo 8 dieną suplanuotas ir ligoninės direktoriaus vizitas pas Sveikatos ministrą, kur taip pat bus tariamasi, kaip spręsti problemą.

Beje, administracijos direktorius Rolandas Juonys aiškino, kad pasirašyti sutarties su konkurso nugalėtoju UAB „Infes“ neketino, nes jų pasiūlyta suma per didelė, tačiau anot tarybos narės Lauros Radzevičiūtės, dokumentai rodo ką kita.

„Ką šneka yra melas, nes savivaldybės pozicija yra visiškai kitokia, jie kovoja už tą įmonę ir laikosi pozicijos, kad viską atliko teisingai ir prašo atmesti ieškinį ir leisti toliau atlikti visas procedūras,“ – teigdama, jog turi savivaldybės atsakymus teismui, kuriuose matoma tokia pozicija, aiškino tarybos narė. „Savivaldybė atskirą skundą parašius, kur argumentuoja teismui, kad leistų panaikinti laikinąsias priemones ir leistų sudaryti sutartį. Dokumentai pasirašyti Giedriaus Šimo, kuris atstovauja direktorių teisme,“ – tarybos posėdyje dokumentų pluoštą rodė L.Radzevičiūtė.

Daugiau: Nekaip pakvipę Alytaus miesto savivaldybės pirkimai – reiškiamas nepasitikėjimas direktoriumi ir pavaduotoja

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?