Klausyti gyvai

18:35 - 19:00

Ši diena muzikos istorijoje

Šiandien prisimename garsiausio visų laikų prodiuserio George Henry Martin gimtadienį – „Ši diena muzikos istorijoje“ –

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausio 3-oji – diena, kai tikrai yra ką prisiminti muzikos istorijoje!

George_Martin_-_backstage_at_LOVE
George Henry Martin

1926 – gimė Seras George‘as Henry Martin‘as (Džordžas Martinas) – britų įrašų prodiuseris, aranžuotojas, kompozitorius bei muzikantais. Kartais jis vadinamas „penktuoju bitlu“, nes prodiusavo didžiąją dalį „The Beatles“ albumų ir grojo pianinu keliuose šio kolektyvo kūriniuose. Dėl savo veiklos jis laikomas vienu geriausiu visų laikų prodiuserių.

1945 – gimė John‘as Paul‘as Jones‘as (Džonas Polas Džounsas) – Anglijos muzikantas, kompozitorius, aranžuotojas ir instrumentalistas. Tikrasis vardas John Baldwin. Geriausiai jis žinomas kaip Anglijos roko grupės „Led Zeppelin“ bosininkas, klavišininkas ir mandolinos atlikėjas. Tuo pačiu Jones išvystė ir solinę karjerą, dėl ko yra gerbiamas muzikantas ir prodiuseris. 2009-aisiais Jones‘as nutarė prisijungti prie Josh‘o Homme‘o ir Dave‘o Grohl‘o bei sukurti roko supergrupę „Them Crooked Vultures“. Šiame kolektyve jis atlieka boso, pianino partijas.

1969 – Niu Džersyje buvo konfiskuota 30000 John Lennon (Džono Lenono) ir Yoko Ono (Joko Ono) albumo „Two Virgins“ kopijų, nes albumo viršelis buvo paskelbtas nepadoriu.

1979 – britų muzikantas Elvis Costello (Elvisas Kostelas) išleido albumą „Armed Forces“. Costello pirmą kartą pasižymėjo, kaip vienas pirmųjų 8-ojo dešimtmečio vidurio Londono barų roko scenos atstovų, o vėliau buvo siejamas su „punk“ roko ir „New Wave“ muzikos žanrais. Costello tekstų žodynas yra, ko gero, vienas plačiausių, o kūriniuose randama daugybė įvairių stilių elementų. Kritikas Stephen‘as Thomas‘as Erlewine‘as rašė: „Costello, pop muzikos enciklopedija, gali iš naujo išrasti praeitį savo paties įvaizdyje.“ 2003-ųjų metų gruodžio 6 dieną Elton‘o John‘o viloje netoli Londono Elvis Costello vedė Kanados džiazo dainininkę bei pianistę Dianą Krall.

2014 – Kalifornijoje mirė vienas iš dueto „The Everly Brothers“ narių Filas Everlis (Phil Everly). F. Everlis mirė Berbanko mieste Kalifornijoje sulaukęs 74 metų amžiaus dėl lėtinės obstrukcinės plaučių ligos komplikacijų.

Brolių Filo ir Dono Everlių (Phil, Don Everly) duetas „The Everly Brothers“, debiutavęs 1956 metais, didžiausio populiarumo sulaukė šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir septintojo pradžioje. 2004 metais žurnalas „Rolling Stone“ įtraukė „The Everly Brothers“ į 50 garsiausių visų laikų muzikos atlikėjų sąrašą.1973 metais duetas suiro po to, kai F. Everlis koncerto metu sudaužė gitarą ir pasitraukė iš scenos, palikęs brolį užbaigti groti kūrinį. Dešimtį metų broliai koncertavo atskirai, tačiau 1983 metais duetas vėl susibūrė. Paskutinis jų albumas „Some Hearts“ pasirodė 1989 metais.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...

Pop roko grupė „b4 u ask“ klausytojams pristato dar vieną kūrinį ir vaizdo klipo. Šią vasarą pirm...

Griovimas – tai bet kurio pastato ar statinio ar bet kurios jų dalies išardymas, sunaikinimas, ar...

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio čempionate ...