Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Socialinio suflerio“ metu Alytuje bus įrengtas mobilus virvių parkas

Alytus prisijungė prie 10-ies Lietuvos miestų, kuriuose bus įgyvendinama „Socialinio suflerio“ programa. Ši programa didina socialinį atsparumą, padeda bendruomenės nariams užmegzti tvirtus asmeninius ryšius, ugdo pozityvią lyderystę.

„Didesnis bendruomenės socialinis sutelktumas padeda išvengti įvairių krizių, o jei jos vis dėlto įvyksta, bendruomenė su jomis susitvarko greičiau ir efektyviau. Įdomu tai, kad išvystytas socialinis atsparumas ilgainiui padeda spręsti sudėtingas kompleksines problemas, tokias kaip socialinė atskirtis, didelis savižudybių skaičius, patyčios, tačiau būdai jį didinti yra ganėtinai paprasti.“ – pasakoja „Socialinio suflerio“ programos vadovas Žilvinas Mažeikis.

„Socialinio suflerio“ susitikimo metu mieste bus įrengtas mobilus virvių parkas – nuotykių trasa (Žilvino Mažeikio nuotr.)

Jau įvyko pirmasis bendruomenės stiprinimo susitikimas, kuriame dalyvavo 20 jaunuolių iš A. Ramanausko – Vanago gimnazijos. Ši gimnazija buvo pasirinkta įgyvendinti projektui, nes joje jau ir taip yra daug sutelktos ir efektyviai veikinačios bendruomenės požymių. Per ateinančius šešis susitikimus, kurie įvyks iki metų pabaigos, jaunuoliai įgyvendins savanoriškas akcijas miesto bendruomenei.

Viena iš programos eksperčių, Milda Lukoševičiūtė, teigia: „Labai dažnai bendruomenėse yra laukiama iniciatyvos iš šalies, kad kažkas ateis ir situaciją pakeis. Iš tikrųjų didelė dalis sprendimų gali būti įgyvendinta pačių gyventojų iniciatyva, tereikia patikėti savo jėgomis, atrasti vienas kito stiprybes ir imtis veikti. Jaunimas Alytuje turi daug potencialo, todėl jau dabar matau, kad nuveiksime tikrai daug“. Kito „Socialinio suflerio“ susitikimo metu mieste bus įrengtas mobilus virvių parkas – nuotykių trasa. Šios užduotys skatina pagalbą vienas kitam ir padeda formuoti tinkamas nuostatas krizinėse situacijose.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...