Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

Sukčiai nenustoja atakuoti gyventojų prisidengdami Lietuvos paštu

Sukčiai ir toliau atakuoja gyventojus siųsdami pranešimus apie gautas siuntas. Pasinaudodami Lietuvos pašto vardu siekia išvilioti gyventojų pinigus bei duomenis kaskart pasitelkdami vis naujus ir įvairesnius būdus.

Pasak Lietuvos pašto saugos ir prevencijos departamento vadovo Andriaus Varnelio, pastarosiomis dienomis sukčiai aktyviai siuntinėja apgaulingas žinutes naudojant RCS ar iMessage žinučių protokolus. Jos siunčiamos iš įvairiausių lietuviškų skaitinių telefonų numerių. Žinutėse raginama spausti prisegtą internetinę nuorodą, atnaujinti adresą, suvesti asmeninę informaciją bei mokėjimo kortelės duomenis, tokiu būdu užvaldant pinigus.

Nuo 2023 gegužės 2 d. į Lietuvos paštą oficialiai jau kreipėsi daugiau kaip 1830 Lietuvos gyventojų, kurie pranešė apie, neteisėtai panaudojus Lietuvos pašto pavadinimą ir prekės ženklą, įvykdytas sukčiavimo atakas, kurių metu minėti asmenys gavo apgaulingas trumpąsias žinutes. Bendradarbiaujant su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru Lietuvos paštas operatyviai iniciavo ir užblokavo daugiau 410 skirtingų apgaulingų internetinių nuorodų.

Sukčiai ir toliau atakuoja gyventojus siųsdami pranešimus apie gautas siuntas.

„Kadangi šiuo metu visi Lietuvos pašto vardu prisidengiančių sukčių pranešimai yra siunčiami tik iš skaitinių telefono numerių, tai galėtų būti greitas atpažinimas, kad žinutė yra ne Lietuvos pašto. Lietuvos paštas niekada nesiunčia SMS pranešimų, kuriuose siuntėjo adresas užsienietiškas ar lietuviškas bet koks skaitinis telefono numeris“, – įspėja A. Varnelis ir kviečia būti budriems. 

Originaliuose Lietuvos pašto siunčiamuose pranešimuose niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar asmens duomenų ir nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus. Apmokėti už bendrovės teikiamas paslaugas galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant elektroninę bankininkystę. Siuntas patogiai sekti galima oficialiame tinklalapyje adresais lietuvospaštas.lt arba post.lt.

Sukčiai ir toliau atakuoja gyventojus siųsdami pranešimus apie gautas siuntas.

Todėl gyventojų, gavusių įtartiną pranešimą, prašome nepateikinėti jokių mokėjimo kortelės duomenų ir neatlikti jokių mokėjimų. Tuo atveju, jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...