Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

Sukurtas įrankis Lietuvos savivaldybėms, padėsiantis bendrauti su diaspora

Rugpjūčio mėnesį Pasaulio alytiškių bendruomenė pakvietė miestų ambasadorius, aktyvius žmones bei savivaldybių atstovus į kūrybines dirbtuves Dzūkijoje. Dirbtuvėse dalyvavo lietuviai gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Airijoje, Liuksemburge, Švedijoje, taip pat ir kituose Lietuvos miestuose, nei jų gimtieji namai.

Plane – keturios strateginės kryptys

Per savaitgalį bendro darbo gimė bendradarbiavimo su diaspora pasiūlymai ir gairės, kurias apibendrinus pristatomas Lietuvos miestų bendruomenių darbo su diasporomis veiklos strateginis planas.

Dokumente išgrynintos keturios strateginės kryptys, kas miestams svarbiausia, siekiant išlaikyti ryšį su savo išvykusiais žmonėmis ir įtraukti juos į miesto/rajono ateities kūrimą.

Pateikiami ir labai konkretūs iniciatyvų pavyzdžiai, ko galėtų imtis bendruomenė, kaip savivalda gali skatinti savo piliečius nenutolti. Siūlymai apima nuo įvairių renginių formatų, iki diasporos įtraukimo į dalyvaujamojo biudžeto projektus ar net darbą ir savanorystę savivaldoje, taip perkeliant globalias patirtis į vietos bendruomenės gyvenimą. Kaip pavyzdys gali būti Alytaus miesto ženklas „Alytus-myliu“, sukurtas bendradarbiaujant pasaulio alytiškiams Algirdui ir Remigijui Gataveckam ir Artūrui Mažeikai, tebegyvenančiam Alytuje. Jie sukūrė ir miesto vartų dizainą.

Pabrėžiama savivaldos iniciatyvos svarba, bendruomenės ryšių palaikymas, miestų diasporų būrimas ir svetur, padedant išlaikyti kontaktus su savo miestu ir jo žmonėmis, nuoširdžiai rūpinantis, kad visi kraštiečiai, kad ir kur begyventų, būtų sėkmingi.

Dalyvavo kelios savivaldybės ir URM

Kuriant strategiją dalyvavo ne tik Alytaus miesto, bet ir Panevėžio bei Tauragės ambasadoriai, Tauragės, Druskininkų ir Varėnos savivaldos bei Užsienio reikalų ministerijos atstovai, dirbantys su diaspora. Pirmiausia strategija ir bus pristatyta šioms savivaldybėms, kurios aktyviai siekia  „nepamesti“ savo žmonių, vėliau pasieks visus norinčius miestus ir rajonus.  

Šis dokumentas galės būti kaip kelrodis, įgyvendinamas kiekviename mieste toks, koks yra, arba pildomas pagal kiekvienos bendruomenės unikalius poreikius, išlaikant strategines kryptis.

Strategija savivaldybėms parengta su LR Užsienio reikalų ministerijos projektinio finansavimo pagalba.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...