Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje”: vaikai internete. Nuotrauka socialinėje erdvėje – tikrasis mano veidas?

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” besibaigiant pavasario atostogoms, – FM99 studijoje pokalbis su AJC jaunųjų žurnalistų kursų jaunimu apie gyvenimą socialinėse erdvėse. Drauge su Eriku, Gustu, Simu ir Gyte dalijamės patirtimis ir ieškome atsakymų į klausimus: kiek laiko praleidžiame internete? Kokios internetinės erdvės traukia labiausiai? Kodėl? Ar tai smagu? O gal yra ir grėsmių? Ar nuotraukose, kurias įkeliame į socialinius tinklus, tikrai esame mes? O gal, paredagavus, jose esame tokie, kokiais norėtume būti?…

Kaip sako Simas, populiarūs socialiniai tinklai netraukia, tačiau jis turi savo asmeninį Youtube kanalą (Smypyplay), nes norėtų tapti populiarus ir linksminti žmones, tad labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių pamatytų turinį, kurį Simas kelia į interneto erdvę. Nors berniukas perspėja, kad ne visa informacija, kurią galima aptikti internete, yra teisinga ir reikėtų būti atidiems, neužkibti ant sukčių kabliukų, visgi yra ir daug privalumų, pavyzdžiui, susitikti su draugais lengviau interneto erdvėje, nes nereikia ruoštis, ilgai derinti susitikimo, pakanka įsijungti išmaniuosius įrenginius.

Simui antrina Gustas ir pasakoja, kad jam teko dalyvauti „Skaitmeninis veidas” konferencijoje, kurioje vyko paskaitos apie veiklas ir saugumą interneto erdvėse, diskusijos apie socialinius tinklus. Nors socialiniais tinklais kol kas nesinaudoja, Gustas sako, kad reikėtų būti atsargiems internete, nes yra daug netikros informacijos, taip pat sukčių, kurie gali apvogti, apgauti, apsimesti ne tais žmonėmis, kuriais yra iš tiesų.

Ignas sako, kad realus bendravimas ir internetinis išties labai skiriasi. Berniukas, pirmenybę teikiantis realiam gyvenimui, sako, kad kur kas smagiau susitikti su bičiuliais ne internete, o kieme, tačiau video žaidimai taip pat labai traukia. Tad geriausia būtų atrasti balansą ir nepamiršti, kad interneto erdvėse yra ne tik daug įdomios, naudingos informacijos, bet ir pavojų, tad nereikėtų vaikams vengti pasitarti su tėvais, paklausti jų nuomonės, jeigu kyla kažkokių įtarimų ar klausimų.

Gytė pasakoja, kad socialiniai tinklai, įvairios programėlės išties labai įtraukia, tad svarbu žinoti, kokie yra tikslai lankantis juose. Interneto erdvėse praleidžiama neadekvačiai daug laiko, tai ne tik padeda, bet ir kenkia žmogui. Tai net keičia bendravimo įpročius realiame gyvenime, – jaunimas tampa tarsi labiau uždaras, susiskirstęs į grupeles. O ir vaizduojame save socialiniuose tinkluose neretai ne tokius, kokiais esame, o tokiais, kokie gal norėtume būti, naudojant įvairias programėles, save gražinant, keičiant. Tad tarsi gyvename du skirtingus gyvenimus – realų ir kompiuterinį. Mergina pabrėžia svarbą nepamiršti savo individualumo ir save mylėti, neformuoti savivertės pagal nepažįstamų žmonių patiktukus ar komentarus.

Linkime daug smagių, gražių, prasmingų atradimų interneto erdvėse, nepamirštant saugumo ir neprarandant džiaugsmo realiai susitikti su draugais kieme! 🙂 O gal visi drauge pamėginkime laikytis specialistų patarimų ir riboti laiką, praleidžiamą prie išmaniųjų įrenginių?

Specialistai pataria: kuo vaikas mažesnis, tuo trumpesnis turėtų būti laikas, praleidžiamas prie kompiuterio, pavyzdžiui: ikimokyklinio amžiaus vaikams rekomenduojama 15 – 30 min., 9 – 12 m. ne daugiau kaip valanda, o vyresniems – iki 2 val. per dieną. Pamėginam? 🙂

Kitos naujienos

Praėjusių metų pabaigoje buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius – iš jo išbraukta sovietin...

Gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl gimimu ...

Lietuvos „Lions“ klubų asociacija suvienijo jėgas su Nacionaliniu kraujo centru bei Lietuv...

Susitikime jau gegužės 18 dieną (ir birželio 1 dieną) Alytaus miesto teatre, čia Jūsų lauks ypati...