Klausyti gyvai

18:00 - 19:00

10 geriausių

Vaizdo klipe lošimų priklausomybės grėsmės tema – žinomas aktorius

Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Lošimų priežiūros tarnyba), vykdydama savo tiesiogines funkcijas, kartu siekia mažinti piktnaudžiavimą azartiniais lošimais, kurie gali sukelti žalą žmonių sveikatai, socialinei ir ekonominei gerovei, skatinti atsakingą lošimą, gerinti visuomenės informavimą apie galimas problemas, susijusias su nekontroliuojamu pomėgiu lošti ir būdus joms spręsti.

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neatsakingo lošimo keliamus žalingus padarinius visuomenei bei šeimos gerovei, į tai, kad dėl šios problemos kenčia tiek patys lošėjai, tiek artimiausi ir brangiausi žmonės, 2016 m. kovo 11 d. TV3 kanalu bus pradėta transliuoti nauja Lošimų priežiūros tarnybos iniciatyva sukurta socialinė reklama – vaizdo klipas lošimų priklausomybės grėsmės tema. Vaizdo klipe – žinomas Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro aktorius Mantas Vaitiekūnas.

Lošimų priežiūros tarnyba ypatingai vertina tai, kad probleminių lošimų prevencijai neabejingi ir lošimų verslo atstovai – prie šio vaizdo klipo platinimo savo lėšomis prisidėjo ir socialiai atsakingos lošimus organizuojančios bendrovės.

Lošimų priežiūros tarnyba taip pat labai džiaugiasi, kad jos kvietimu prie probleminių lošimų prevencijos iniciatyvos prisidėjo ir radijo stotis – FM99 už socialinės iniciatyvos palaikymą ir bendradarbiavimą, siekiant apsaugoti visuomenę, ypač nepilnamečius ir asmenis, turinčius problemų dėl lošimo, nuo galimų neigiamų lošimų padarinių.

2016 m. vasario 29 d. duomenimis, nuo 2004 m. į Lošimų priežiūros tarnybą kreipėsi 4154 asmenys su prašymais apriboti patekimą į lošimų organizavimo vietas. Vidutiniškai per metus su prašymais neleisti lošti kreipiasi 474 asmenys, per mėnesį gaunama apie 40 prašymų. Dažniausiai prašymus neleisti lošti pateikia 18 – 49 metų vyrai (96% proc. prašymus pateikusių vyrų – 18 – 49 metų amžiaus). Bendrai 15% besikreipiančių sudaro 18 – 21 metų amžiaus asmenys, 44% – 21 – 29 metų, 25% – 30 – 39 metų , 11% – 40 – 49 metų , 6% – vyresni nei 50 metų Lietuvos gyventojai).

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje daugiau nei pusė (53 %) 18 – 40 metų amžiaus vyrų, gyvenančių didžiuosiuose Lietuvos miestuose, yra lošę azartinius lošimus. Trečdalis (33 %) aktyvių lošėjų pripažino, jog lošimas jiems kelia finansinių, psichologinių, bendravimo su šeima, draugais problemų. Lošimų priežiūros tarnyba kviečia būti atsakingais bei neabejingais savo ir kitų gyvenimams ir dėkoja visiems, prisidedantiems prie atsakingo lošimo skatinimo ir visuomenės švietimo apie galimas grėsmes.

Kitos naujienos

Jau ketvirtadienį 13val FM99 eteryje laida apie Merkinę ir iš jos kylantį pasaulį. Laidą veda istorikas, ...

Kviečiame sužinoti, kokie renginiai Alytuje vyks gegužės 7-12 dienomis!

Nuo gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro eksploa...

„Plevenu per gyvenimo pievą, Sutinku ir...