Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Vasario 13-oji – Pasaulinė radijo diena

Šią dieną, 2011 m. UNESCO nusprendė paskelbti vasario 13-ąją Pasauline radijo diena, atkreipdama dėmesį į šią unikalios komunikacijos formą. Radijas, kuris buvo pristatytas pasaulyje jau prieš daugiau nei šimtą metų, tebėra viena iš populiariausių žiniasklaidos priemonių, pasiekiama net skurdžiausiose vietose, kur interneto ryšys dar nėra prieinamas.

Klauso beveik kiekvienas

Tyrimai rodo, kad devyni iš 10 suaugusiųjų pasaulyje kasdien arba bent jau kartą per savaitę klauso radijo, dažniausiai  namuose ar automobilyje.

Ryte, kai įsijungsite savo mėgstamą radijo stotį automobilyje, telefone, namuose ar biure, atkreipkite  dėmesį į pačią demokratiškiausią žiniasklaidos priemonę.

Radijas yra vieta, kur žmonės ne tik gali išreikšti savo mintis, bet ir gali išklausyti kitų.

Kviečiame visus pasidalinti fotografija ar įžvalga apie radiją socialiniuose tinkluose. Galite parodyti savo radijo imtuvą ar programėlę, kurią naudojate. Tačiau dar geriau – pasidalinkite gerais žodžiais apie mėgstamą radijo laidą ar laidų vedėją. Būkime dalimi šios didelės radijo bendruomenės!

Radijo atsiradimas

Pirmoji radijo sistema buvo sukurta Didžiojoje Britanijoje gyvenusio italų inžinieriaus Gulielmo Marconi 1896 m., o Nikola Tesla 1897 m. patobulino ir patentavo savo radijo sistemą.

Pasaulinės radijo diena skirta pabrėžti radijo, kaip masinės komunikacijos priemonės, galimybę pasiekti milijonus žmonių visame pasaulyje, nepaisant jų socialinių ar ekonominių sąlygų.

Radijas – efektyvi komunikacijos priemonė, ypač atokiau esančiose vietovėse, kur kitos informacijos sklaidos priemonės gali būti neprieinamos arba ribotos.

Radijo dienos tema kasmet kita

Kiekvienais metais Pasaulinės radijo dienos tema skiriasi ir yra susijusi su radijo vaidmeniu ir įtaka tam tikrai metų temai ar svarbiems pasauliui klausimams.

Šią dieną daugelis radijo stočių ir organizacijų organizuoja įvairias veiklas, diskusijas, specialias laidas ir kitus renginius, siekiant pabrėžti radijo svarbą ir jo galimybes visuomenei.

Pasaulinės radijo dienos siekis – didinti informuotumą, skatinti sprendimus priimančius asmenis propaguoti laisvą, nepriklausomą, pliuralistinį radiją ir stiprinti tinklų kūrimą bei tarptautinį transliuotojų bendradarbiavimą. Tai galimybė priminti radijo svarbą mūsų kasdieniame gyvenime ir jo įtaką visuomenei.

Kitos naujienos

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...

Kitokia knygų lentyna, „įsitaisiusi“ ant  Alytaus Jurgio Kunčino v...