Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Alytaus Volungės mokyklos direktorė: „Turime laiko filmuoti, bet nelekiame kviesti pagalbos“

Volungės progimnazija ėmėsi visų priemonių, kokių turi, sako mokyklos direktorė Rimvyda Ališauskienė po to, kai vienas mokyklos moksleivis sumušė mažesnį vaiką. Anot jos, suagusieji mokykloje skiria didesnį dėmesį vaikams, taip pat ir pertraukų metu.

„Vaikai, kurie matė tą įvykį, patyrė ir šoką, ir nerimą, tad stengiamės kiek galima padėti vaikams, ir mes suaugę nemalonias emocijas išgyvenome, visi stengiamės, kad emocinis klimatas būtų geresnis ir ramiai vyktų ugdymo procesas,“ – teigia direktorė.

R.Ališauskienė sako bendraujanti ir su nukentėjusio berniuko tėvais ir su to, kuris smurtavo. Nukentėjęs berniuko mokykloje šiandien nėra, jis kurį laiką jis pabus namuose, reikia ir kad žaizda užgytų, sako mokyklos vadovė.

„Mane labai labai nuliūdino, kad kai matome vykstantį smurtą, turime laiko filmuoti, fotografuoti, bet nelekiame kviesti pagalbos ir padėti jam,“ – stebisi direktorė. Anot jos programos veiks, jei visi priisiims atsakomybę.

Kokios priemonės vykdomos mokyklose ir kaip bandoma suvaldyti smurtą, klausykite pokalbį.

FM99 apklausoje apie švietimo įstaigose vaikų patirtą smurtą 63% apklaustųjų atsakė, kad jų vaikai patyrė smurtą, dažniausiai – 99% atvejų – mokyklose. 40% matė, kaip smurtaujama prieš kitą vaiką. Deja, dalintis istorijomis norinčių nedaug – 66 procentai nenori pasakoti, 13% sako norėtų, bet bijo, kad bus blogiau. Apklausos čia, sudalyvaukite:

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...