Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

4 karo diena, Kijevas – pasakoja Andrii Bystrov

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Ukraina padavė Tarptautiniam Teisingumo Teismui skundą dėl Rusijos, kuriuo siekiama priversti Maskvą sustabdyti savo invaziją, pranešė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis. Andrii Bystrov iš Kijevo pasakoja apie nusikaltimus žmoniškumui Ukrainoje.

Kaip Kijevas šiandien laikosi?

Naktį girdejosi sprogimai, dabar daug informacinių pranešimų, Putino armija atakuoja Kijevą iš šiaurinės pusės, kur tiesiausia linija nuo sienos, sunkiausia situacija mažuose miestuose aplink Kijevą, Bučia, Gostomelis, 5-7 kilometrai nuo Kijevo, ten smarkiai šaudo, žūsta taikūs gyventojai. Paryčiais apšaudė naftos bazę prie Kijevo, ji užsidegė, ten irgi yra žuvusių, tai strateginis punktas, Vosylkovo aerodromas, prie jo naftos bazė, todėl ten taikėsi.

Be to mieste veikia diversantų grupės, todėl visiems taikiems gyventojams draudžiama išeiti į gatvę. Diversinės grupės veikia labai niekingai, jie apšaudo civilių mašinas, užgrobia greitosios pagalbos automobilius ir jais važinėja po miestą. Buvo užgrobta nacionalinės armijos apranga, tad jie persirengia ir veikia apsimetę Ukrainos kariškiais. 

Bet per visą puolimo laiką Putino armija neperėmė nei vieno miesto, kolonos apšaudomos, dabar mes labai tikimės iš Europos partnerių pagalbos ginklais, ir visa Vakarų pagalba dabar padeda. Ir žinoma mūsų diplomatai veda karą diplomatiniame fronte, sankcijos Rusijai turėtų suveikti jau pirmadienį, matome rublio kritimą.

Prieš kelias valandas pradėjo veikti linija Rusijos motinoms, kurios ieško savo žuvusių vaikų, nes pagal mūsų Gynybos ministerijos pranešimus, jau žuvę 3000 jų karių, daug sudaužytos technikos, bet Rusijoje niekas nežino, kad tai ne kažkokia vietinė operacija, o pilnos apimties karas, kuriam žuvo per 3000 rusų kareivių.

Yra video, kur masiškai pasiduoda į nelaisvę, jų kariuomenė demoralizuota, jiems trūksta benzino, maisto, jie ateina ir prašo maisto kaimuose. Tad ši linija veikia, rusų motinos gali ieškoti į nelaisvę paimtų ar žuvusių vaikų.

Bet į miestą nebegalima išeit ir dienos metu, ne tik naktį?

Taip, pradžioje, penktadienį miesto meras Vitalijus Kličko pranešė, kad komentanto valanda įvedama nuo 22 valandos iki ryto, šeštadienį komendanto valandą paankstino nuo 17 valandos ir pratęsė iki ryto ir galiausiai visą dieną ir iki pirmadienio ryto, po to bus galima išeiti.

Dabar gatvėse nieko nėra, gatvėse tuščia, kartais pravažiuoja automobilis, dažniausiai arba teritorinės gynybos arba policijos, kurie patruliuoja ir ieško diversantų, kurie daro žymėjimus raketoms. Nes buvo apšaudomas šiandien Traješčino rajonas, didžiulis gyvenamasis rajonas, ten buvo raketos krito į vaikų žaidimų  aikštelės, buvo sugriauti namaienio toks režimas, nes kaip praneša mūsų štabas, visi tie diversantai dar vasario pradžioje atsiųsti į Ukrainą, turėjo ginklus ir jie kaip konservai laukė savo valandos, žymėjo raketoms taikinius, statė ant namų stogų radijo švyturėlius, pavyzdžiui rado tokį žymėjimą ant vaikų ligoninės Achmaded, kuri buvo atakuota, tai centrinė vaikų ligoninė ir tai nusikaltimai žmoniškumui, kai žudo vaikus, kai pavyzdžiui, pietuose Ukrainos apšaudo autobusus, kuriais žmonės tiesiog bando išvažiuoti iš Chersono, Mariiupolio rajonų, kai okupantai šaudo taikius gyventojus, todėl žmonės dabar neina iš namų. Vanduo, šviesa, elektra yra, informaciją gauname, su produktais yra problemų, tad buvo eilės, bet pirmadienį matysim situaciją.

Bet atvirai Rusijos kariuomenė nesirodo kol kas Kijeve, tik atakuoja iš oro?

Rusijos armija labai arti nuo Kijevo, buvo keletas įsiveržimų, į Pergalės prospektas, tai centrinė gatvė, 17,5  kilometrų ilgio, ji veda į vakarinę šalies pusę, į Žitomirą, Lvivą, ir ta gatvė eina į Kijevo centrą, joje buvo įsiveržimas, keletas kariškių sunkvežimių , bet juos sustabdė, sušaudė ir kareiviai sudegė gyvi, mačiau fotografijas, tai maždaug 10 minučių nuo mano namų, viskas arti.

Tad jeigu įsiveržia į Kijevą, juos iškart sunakina, čia daug pajėgų sukoncentruota, niekas jiems neleis prieiti prie centro, bet artimiausi miestai, 10-15 min nuo miesto, tie labiausiai kenčia, ten daug sugriauta, krenta raketos, Bučia, Gostomelio rajonai, strateginė kryptis ten didžiausia koncentracija dabar, kariuomenės kolonos juda į ten iš Baltarusijos pusės, nes visi suprantam, kad baltarusija yra agresijos dalis ir šiandien Lukašenka oficialiai pripažino, kad b tai oficialiai pripažinta, buvo šaudoma sunkiąją aviacija TU-22 į Kijevą. Tad iš Baltarusijos toliau eina kariuomenė ir suprantam, kad jų pagridninis tikslas – Kijevas.

FM99 pasakojo Andrii Bystrov, žurnalistas iš Kijevo.

Pokalbis su Andrii Bystrov, nuotraukoje – su greitosios pagalbos automobiliu pagauti diversantai

Mariya, Charkivas: „Šviečia saulė, labai norisi gyventi ir labai norisi, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi“

Andrii Bystrov iš Kijevo: Mieste veikia diversantai, kai kurie persirengę teritorinės gynybos uniformomis

Mariya Yasenovska iš Charkivo. Link miesto skrenda bombonešiai

Serhii Karelin: Rodau nuotraukas, o šeima netiki – “Per televiziją nerodo, Putinas gi sakė, kad nešaudys civilių”


Marija iš Charkovo: tikėjausi, kad kažkas bus, bet nesitikėjau, kad bus taip…

Andrej Melnik (Kremenčiukas, Ukraina): Prasidėjo viskas nuo panikos

Kitos naujienos

Žiemos pradžia Lietuvoje, Kalėdų laukimo ir gerų darbų metas. FM99 kalbino Alytaus Raudonojo kryžiaus vad...

„Donatas Čemeris sukūrė dainą, kuriai tekstą parašė Rūta Lukoševičiūtė, ir pasiūlė man padainuoti...

Gruodis jau įsibėgėjo, oro ir eismo sąlygos šiuo metu gana sudėtingos, o dėl atšiauresnio žiemos klimato ...

„Tikriausiai nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į oro sąlygas, kelio būklę, nuvažiavo nu...