Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytaus regiono gamtininkas: paukščiai jau išskrenda, likusių maitinti nebūtina

„Paukščių migracija jau prasidėjusi. Žuvinto rezervate mažėja gervių skaičius, jos išskrenda ten, kur šilčiau“, – FM99 sako Tomas Pikūnas, gamtininkas, Žuvinto biosferos rezervato grupės patarėjas.

Pasak T. Pikūno, paukščiai pradeda migruoti dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, vėsesniais vakarais mažėja vabzdžių, todėl sparnuočiams ima trūkti maisto. Jo kiekį mažina ir beprasidedančios šalnos. Be to, sparnuočiai jaučia kada išskristi, net jei rugsėjo mėnesį fiksuojama neįprastai aukšta temperatūra, vietomis viršijanti 30 laipsnių.

Gamtininkas FM99 atsako, kodėl nebūtina lesinti Lietuvoje žiemojančių laukinių paukščių, taip pat pateikia patarimų, kaip teisingai maitinti mažus miško paukščius, pavyzdžiui, zyles, jeigu to imamasi. Gamtininko teigimu, šiems paukščiams netinka bet koks maistas, pavyzdžiui, duonos gaminiai ar sūdyti lašiniai.

„Vis dėlto jeigu lesinamas paukštis pripranta prie žmogaus, jis į antrą planą nustumia savo savybę ieškoti maisto savarankiškai. Jeigu jis to padaryti nebesugeba, o maisto jam nepatiekiama, paukštis žūsta“, – su FM99 dalijasi įžvalgomis Tomas Pikūnas.

Beje, spalio 6-7 d. Žuvinto gamtos mokykla kviečia palydėti išskrendančius sparnuočius. Bus surengta edukacijų, Žuvinto biosferos rezervatas specialistai pasakos apie paukščius, bus galimybė pamatyti paukščių žiedavimą iš arti, o paskaitas ves žinomi gamtininkai – Marius Čepulis ir Selemonas Paltanavičius.

Tomas Pikūnas (asm. arch. nuotr.).

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...