Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

Alytiškius nustebino sąskaitos už atliekas

Alytiškis „Alytaus skelbimų“ feisbuko grupėje piktinasi, kad trigubai pakilo kaina už garažo šiukšlių išvežimą. Jam pritaria kiti alytiškiai, kaina kai kurie teigia, kad augo dešimtimis eurų.

Nauja kaina patvirtinta pernai

Kad kaina už atliekų tvarkymą augs, paaiškėjo 2023 metų pabaigoje. Anot Alytaus miesto savivaldybės pranešimo, savivaldybė nesurinko pakankamai fizinių ir juridinių asmenų mokamų vietinės rinkliavos lėšų, skirtų ARATC apmokėti už komunalinių atliekų tvarkymą ir susidarė skolos, kurios dengiamos biudžeto lėšomis.

2021 m. ARATC komunalinių atliekų tvarkymo kaštai sudarė 2,4 mln. Eur.  89,14 proc. jų padengta vietinės rinkliavos lėšomis, 0,79 proc. savivaldybės biudžeto lėšomis, liko 10,07 proc. susidariusi nepadengta skola. 

2022 m. tvarkymo kaštai sudarė 2,3 mln. Eur.  91,27 proc. jų padengta vietinės rinkliavos lėšomis. Savivaldybės lėšų nebuvo skirta. Liko susidariusi 8,73 proc. nepadengta skola. Nors 2022 metais vietinės rinkliavos dalis buvo didesnė, nei ankstesniais metais, tačiau priimant sprendimą prognozuota kad 2023 m.  surinkta iš gyventojų rinkliavos bus tik 74,0 proc.

Augant skolai ARATC savivaldybė gali kelti kainas gyventojams arba skirtumą padengti biudžeto lėšomis. 2022-aisiais tam biudžeto pinigų neskirta, tad skola nuo 2020 metų tik augo ir priartėjo prie milijono eurų.

2023 gruodį patvirtinti ir nuo šių metų sausio įsigalioję įkainiai šiuo metu tokie:

Metiniai rinkliavos dydžiai pagal NTO grupes, Eur

Eil. Nr. NTO kategorijų grupėsPastovioji dedamojiKintamoji dedamoji
Apskaitos vienetasKompostavimasKolektyviniai Individualūs
IIIApskaitos vienetasĮkainisĮkainis
1Gyvenamosios paskirties – daugiabučiai pastataiNTO skaičius 33,00NTO plotas0,62VII
2Gyvenamosios paskirties – individualūs namai50,0059,00VII
  Apskaitos vienetasKompostavimas, maisto atliekų rūšiuojamasis surinkimas 
   III (K+MA)IV (K+NMA)V (NK+MA)VI (NK+NM) 
3Verslo objektaiNTO plotas1,001,201,101,30NTO plotas0,3234VII
4Kultūros objektai0,80,960,901,000,2417VII
5Mažo intensyvumo naudojimo objektai0,07490,08990,08000,10000,006VII
6Kapinės0,178NTO skaičiusnetaikomaVII
7Garažų objektaiNTO skaičius20,0012,00VII
8Kiti ir poilsio objektai77,4266,27VII

I – kompostuojantis biologines atliekas NTO

II – nekompostuojantis biologinių atliekų NTO

III – kompostuojantis biologines atliekas ir turintis maisto atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerį, vykdantis minimalius jo aptarnavimo reikalavimus 

IV – kompostuojantis biologines atliekas ir neturintis maisto atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerio, nevykdantis minimalių jo aptarnavimo reikalavimų 

V – nekompostuojantis biologinių atliekų ir turintis maisto atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerį, vykdantis minimalius jo aptarnavimo reikalavimus 

VI – nekompostuojantis biologinių atliekų ir neturintis maisto atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerio, nevykdantis minimalių jo aptarnavimo reikalavimų

VII – įkainiai pagal faktiškai tinkamai arba netinkamai išrūšiuotų MKA konteinerių ištuštinimo skaičių, Eur (2 lentelė).

Komunalines atliekas Alytuje, kaip ir dar šešiose regiono savivaldybėse tvarko UAB Alytaus regiono atliekų centras (ARATC). 

Augant atliekų tvarkymo kainoms politikai nesiryžo priimti itin nepopuliaraus sprendimo ir kelti kainas už atliekas gyventojams, kaip ir nenorėjo skolos dengti biudžeto lėšomis. Paskutinį kartą tai buvo padaryta 2017 metais.

Anot savivaldybės, labiausiai kainas paveikė nuo 2023 metų padidintas mokestis už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamoms atliekoms. Mokesčio tarifas kilo 3,3 karto (333 proc.) nuo 15 Eur/t iki 50 Eur/t.

Taip pat išplėsta  ARATC veikla: įdiegtas maisto, tekstilės rūšiuojamasis surinkimas, įsteigtas ,,TikoTiks“ daiktų mainų ir atnaujinimo centras.

Komentarai (8)

 1. nesvarbu prieš 2 mėnesiai

  korumpuotas meras

 2. Bastunas prieš 2 mėnesiai

  Kada meras išvalys miesto gatves nuo purvo? Purvo prie borto susikaupe kruvos,o pradžiuvus,paputus vejui ,alytiškiai ikvepia visa Mendeliejevo lentele-taip kenkiama gyventoju sveikatai!Tai gal tegu pradeda nuo gatviu švaros,o ne nuo statybu.

 3. Alytiškė prieš 2 mėnesiai

  Dar balsuokit už šitą narcizą-artistą...

 4. Jo mulkis populistas prieš 2 mėnesiai

  Galėtų dar kokios padangos ar šikinykas alytuje užsidegti ar padegti, kad meras galėtų save kaip valdžios vyrą parodyti, dabar eilinis mulkis

 5. Dainius prieš 2 mėnesiai

  Kas čia per kapitalizmas ir žmonių durninimas jeigu įmonė nesurenka lėšų reiskia blogai dirba tada bankrutuoja ir ateina kita įmonė kuri teigia paslaugas o dabar gaunasi kad aš turiu parduotuve ir jeigu neišperka prekių aš negaliu bankrutuoti tada pasakau valdžiai ir jie man surenka trūkstamas lėšas cirkai

 6. Alytiškė prieš 2 mėnesiai

  Atliekų tvarkymo kainoms yra įdomus skaičiavimas. Pastovi dalis, kintama dalis. Skaičiuoja pagal buto kvadratus. Kaina kosminė. Pagal mane turėtų skaičiuoti atliekų kainas, kiek bute gyvena gyventojų, o ne pagal kažkokia sudaryta sistema. Dabar yra trijų kambarių butas. Jame gyvena šeši asmenys, o tokiame pačiame yra, kur gyvena vienas asmuo. O moka tą pačią suma. Tai yra nesuprantama.

 7. Manau prieš 2 mėnesiai

  Jei dirba prastai įmonė, gal vagiamos lėšos. Arba vadovai gali susimažinti atlyginimus iki minimumo, nes vis tiek nieko gero nesugalvoja.

 8. Alytiškis prieš 2 mėnesiai

  dar priedo ARATC išradinėja labai padidintas sąskaitas,neatitinkančias tikrovės,todėl skaičiuot reikia pačiam.

Comments are closed.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...