Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – nepaskiepytas vaikas nepaklius į darželį

„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – nepaskiepytas vaikas nepaklius į darželį

„Apie sveikata ir gyvenima“ – nepaskiepytas vaikas nepaklius i darzeliFM99Nuo 2016 m. sausio įsigalios nauja tvarka: priimant vaiką į darželį ir vėliau kiekvienais metais turės būti pateiktas Vaiko sveikatos pažymėjimas, kuriame nurodyta, jog vaikas paskiepytas nuo tymų, raudonukės ir poliomielito pagal privalomąją tvarką. Jeigu vaikas nebus paskiepytas, jis į įstaigą nebus priimamas.

Pastaruoju metu dėl skleidžiamos neigiamos informacijos apie vakcinas, jų sukeliamas pašalines reakcijas neretai pasitaiko atvejų, kai tėvai atsisako skiepyti savo vaikus pagal skiepų kalendorių. Tačiau nėra mokslo įrodymais pagrįstų duomenų, kad skiepai gali sukelti lėtines ligas ar kitus sveikatos sutrikimus vaikams. Naudojamos vakcinos yra saugios, nepageidaujamos reakcijos į skiepus stebimos gana retai. Alytaus apskrityje 2009 – 2010 metais nepageidaujamų reakcijų į skiepus neregistruota. 2011 metais registruota tik 1 reakcija į skiepą (3 mėn. amžiaus kūdikiui po skiepijimo nuo tuberkuliozės išsivystė limfmazgių uždegimas, kuris praėjo be pasekmių). 2012 – 2013 metais bei per 5 šių metų mėnesius nepageidaujamų reakcijų į skiepus apskrityje neregistruota.

Svarbu, kad tėveliai labai atsakingai vertintų skiepus. Neskiepytas vaikas, lankantis kolektyvą, nesuserga skiepais valdoma infekcija ir laikinai yra saugus skiepytų vaikų sąskaita. Leidžiant neskiepytą ar nepilnai paskiepytą pagal amžių vaiką į organizuotą kolektyvą, kyla pavojus tiek kitiems vaikams, tiek ir aptarnaujančiam personalui.

Nustatyti papildomi reikalavimai padės pasiekti ir išlaikyti aukštas vaikų skiepijimų apimtis, sukurti aukšto lygio kolektyvinį imunitetą, sukurti saugią aplinką vaikų ugdymo įstaigoje.

Skiepai – veiksmingiausia užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonė, padedanti apsaugoti vaikus ir suaugusius asmenis nuo susirgimų, jų komplikacijų bei mirčių. Vykdant Nacionalinę imunoprofilaktikos programą Lietuvoje žymiai sumažėjo sergamumas kokliušu, tymais, kiaulyte, raudonuke, jau daugelį metų neregistruojami susirgimai įgimtu raudonukės sindromu ar naujagimių stablige, difterijos ir stabligės registruojami tik pavieniai atvejai vyresnio amžiaus žmonių tarpe. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, likviduotas sergamumas poliomielitu, siekiama likviduoti sergamumą tymais. Mažėjant skiepijimų apimtims didėja šių ligų atsiradimo bei išplitimo rizika, beto, gali sugrįžti ir kitos jau seniai pamirštos ligos.

Kitos naujienos

Seimo rinkimuose iki 16 val. savo valią pareiškė daugiau nei 41 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų...

Spalio 12 d. baigėsi Lietuvos futbolo federacijos organizuojamos Lietuvos senjorų 60+ futbolo pirmenybės....

Įpusėjus Seimo rinkimų dienai sekmadienį, jų aktyvumas viršija balsuojančiųjų skaičių renkant parlamentą ...

Tos moterys, kurios išdrįsta kalbėti, kurios gali pasidalinti savo patirto smurto namuose istorij...