Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Ar šis pranešimas jums svarbus?“ Klausia Algirdas ir Remigijus Gataveckai

ART, ART IR ART – žodžių žaismas, nurodantis amatininkiško įdirbio ir prasmingos kūrybos sąsajas. Profesionalaus natūralizmo siekis nėra itin būdingas šiuolaikinio meno kūrėjams. Koks tas šiuolaikinis menas brolių akimis?…

Konceptas ir mintis , kuria perduodi savo darbu. Dviejų darbas tarsi estafetės lazdelės perdavimas. Tačiau yra kūrėjų, kuriems būtent profesionalaus įdirbio reikalaujantis darbas tampa priemone, leidžiančia atskleisti šiandien aktualią idėją. Įgūdžiai tampa kaip gerai išdirbta dirva, į kurią savo laiku kritęs grūdas (kūrybinė idėja) duoda gausų derlių. Šiuo atveju vertę kuria procesas su aplinkos, trukmės, santykių kontekstais. FM99 studijoje Algirdo ir Remigijaus Gataveckų pokalbis su Liudu ir parodos „ART, ART ir ART“ atidarymas Audiovizualiųjų menų centre.

Algirdas ir Remigijus – broliai dvyniai, augę nepritekliuje ir socialinių įgūdžių stokojusioje šeimoje. Autobiografija jiems – svarbus inspiracijos šaltinis. Iš socialiai pažeidžiamos gyvenimiškos aplinkos ir sąlygų kyla pagrindinės temos brolių Gataveckų kūryboje: ŽMOGUS. VAIKAS. ORUMAS. SAVIVERTĖ. SAVIRAIŠKA.

Algirdas: „Man piešinys yra kalba. Kalba, parašyta popieriuje, drobėje… būna aiški, nelabai aiški arba visai nesuprantama. Todėl man patinka klausti: ar perskaitote mano paveikslus? Ką šie piešiniai mums gali papasakoti? Ar šis pranešimas jums svarbus?“- „Jūs žiūrite į mane ilgiau, nei kažkada žiūrėjo tėvai”

„Miesto informatorius“

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...