Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Europos klubas“ – būsimi cigarečių draudimai kelia įvairių nuomonių

cigaretesBūsimi cigarečių draudimai kelia įvairių nuomoniųKlausyti „Europos klubas – Hyde Park“

Apie naująją Tabako direktyvą kalbama ne tik valdžios koridoriuose, Europos Parlamente, bet ir gatvėse. Nuosprendis mentolinėms ir įvairaus skonio cigaretėms kelia įvairių nuomonių visuomenėse. Panašiai buvo pasidalinęs ir Europos Parlamentas.
„Europos klubas“ kalbino gatvės praeivius. Kur galima įsigyti kontrabandinių cigarečių? Turguje, ne vienas nurodė. O ar mentolo skonio cigarečių draudimas mažins rūkalių skaičių. „Bent jau moterų tarpe tai tikrai taip“, – sakė kalbinti žmonės. Tačiau buvo ir manančių, kad tokiu atveju rūkaliai savo cigarečių ieškos pas kontrabandininkus. Beje, išsiskyrė nuomonė dėl mentolinių cigarečių žalos – vieni manė, kad tai mažiau kenksmingos cigaretės, kiti – atvirkščiai. O papidomais įspėjimais, didesnėmis atgrasiomis nuotraukomis ant pakelių praeiviai abejoja. Jų manymum vargu, ar tai rūkalius padės mesti cigaretes, o kas jau nuspręs, tai dėl kitų priežasčių, o ne pamatę subjauroto veido nuotrauką ant pakelio.

Taigi apibendrinus nuomones, šioks toks Tabako direktyvos poveikis vis tiek bus ar bent jau prognozuojamas.
Europos Parlamente taip pat diskutuojama, kokia nauda ar žala bus priėmus naująją Tabako direktyvą. Europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė sakė, kad Europos Komisija neatsižvelgė į europarlamentarų siūlymą atlikti studiją, kaip būsimi draudimai paveiks kontrabandos srautus. Tai, kad rūkaliai, neradę savo mėgstamų cigarečių parduotuvėje, patrauks į šešėlinę rinką, perspėja tabako pramonės atstovai. „Per mūsų šalis patenka dideli kiekiai kontrabandinių cigarečių“, – pastebėjo ji. Tačiau nieko nedaryti dėl direktyvos, irgi blogas kelias, teigė pašnekovė.

Tuo tarpu ES Tarybos vardu Europos Parlamente, prieš lemiamą balsavimą, kalbėjęs Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis žurnalistams sakė, kad direktyva kaip tik mažins kontrabandą, nes tabako gamintojai esą irgi tuo suinteresuoti. Mat žinomos tarptautinės cigarečių gamybos kompanijos turi savo fabrikus Rusijoje.

Verslo temomis rašantis žurnalistas Marius Jokūbaitis bandė ieškoti pusiausvyrą tarp abiejų pusių. „Viena pusė sako, kad reikia gelbėti žmones nuo mirčių, kurias sukelia rūkymas. Kita pusė perspėja dėl žalos tabako pramonei ir kontrabandos suklestėjimo. Kai kuriose Europos šalyse penktadalis ūkininkų yra susiję su tabako auginimu“, – sakė žurnalistas. M.Jokūbaitis pastebėjo, kad po balsavimo Europos Parlamente priimtas kompromisas iš esmės, galima sakyti, tenkina abi puses. „Politika – kompromisų menas, tą ir įrodė balsavimas Parlamente“, – sakė M.Jokūbaitis.
Kiek sunkiau, matyt, tektų rasti kompromisą su mirtimi ar liga. Per metus ES šalyse nuo rūkymo sukeltų ligų miršta 700 tūkstančių žmonių, kai autoavarijoe – 43 tūkstančiai, 38 tūkstančiai miršta nuo narkotikų, skelbia statistika.

ES rūko 38 proc. suaugusių gyventojų. „Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda
http://www.facebook.com/EuroposKlubas

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).