Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Europos klubas“ – muitinė iš popierių keliasi į elektroninę erdvę

Muitinė iš popierių keliasi į elektroninę erdvę Klausyti „Europos klubas – Hyde Park“

Lietuvos vežėjams vargstant Rusijos muitinėse Europos Parlamentas priėmė naują ES Muitinės kodeksą. Pagal jį patikimiems vežėjams bus taikomi dideli palengvinimai, dalį procedūrų galės atlikti ir patys.
Patys vežėjai teigiamai vertina naujoves ir viliasi, kad sumažės popierizmo muitinėse, o daugiau bus galima veikti elektroninėje erdvėje. „Tai tikrai pagelbės mums“, – sakė bendrovės „Fistina“ atstovas. Pokyčius teigiamai vertino ir kitų bendrovių atstovai.
Už muitus ir mokesčius atsakingas eurokomisaras Algirdas Š emeta „Europos klubui“ sakė, kad pirmą kartą parengtas ES Muitinės kodeksas yra labai svarbus tiek verslui, tiek Muitinės tarnybai. „Jei mes supaprastiname muitinės procedūras, tai prekyba gali vykdyti sparčiau. Tai prekybos skatinimo priemonė“, – sakė jis. Pagrindinis tikslas, pasak jo, perkelti visus muitinės veiksmus į elektroninę erdvę. Iki 2020 metų užsibrėžta visus dokumentus perkleti į elektroninę erdvę. Tiesa, jau ir dabar kai kurios procedūros atliekamos internete, pavyzdžiui, kai kuriose ES šalyse muitinės deklaracijos pateikiamos elektronine forma. Tačiau popierine forma dar daug kur vyksta bendravimas popierine forma.
„Norime sukurti elektroninę muitinę“, – sakė A.Š emeta. Muitinės kodeksas įsigalios jau šių metų lapkričio 1 dieną. Pasak eurokomisaro, naujovės bus diegiamos palaipsniui, o pirmi pakeitimai bus jau iki 2016 metų.
Pagrindinė naujiena – patikimi vežėjai galės lengviau kirsti sieną, kodeksas supaprastins jų veiksmus, mažiau reikės atlikti muitinės procedūrų, jas galės atlikti pačios įmonės, garantijų irgi reikės mažiau tokioms įmonėms. „Patikimų vežėjų institutas sparčiai plečiasi ES. Jei prieš kelis metus tokių buvo apie 4000, tai dabar jau apie 12000“, – teigė A.Š emeta.
Tarptautinio pripažinimo sutartys jau pasirašytos ir su JAV, Japonija, deramasi su Kinija, kitomis šalimis. Sąžininga prekyba turi būti be kliūčių, įsitikinęs Europos Komisijos narys. Pasak jo, vežėjai patenkinti šiais susitarimais.
Palyginimui, praėjusiais metais muitinės gavo 261 milijoną deklaracijų arba 15 deklaracijų kas sekundę. O prekių vertė ES muitinėse siekė 3,5 trilijono eurų.
Tiesa, vargu ar naujas Kodeksas padėtų Lietuvos vežėjams Rusijoje dabar.
Bendrovės „Milčija“ vadovas teigė tikįs, kad situacija susinormalizuos, nors dabar vilkikai vis dar stringa muitinėse. Tačiau vežėjai nesiūlo imtis atsakomųjų veiksmų.
ES pareikalavo Maskvą nutraukti detalią Lietuvos krovinių patikrą. Pirmieji geri ženklai jau yra – greičiausiai gendantys produktai jau pervežami be didesnių kliūčių, pastebi pieno perdirbėjai.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda .

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

kalbėk: vilija@fm99.lt

Kitos naujienos

Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais.

Po penkių metų pertraukos į Lietuvos rankinio federacijos finalo ketvertą grįžta Alytaus "Varsos ...

Alytaus „Dainava“ pasirašė sutartį su 28 metų saugu iš Ukrainos Artiomu Radčenka. Tiesa, žaidėjas...

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Ji 33-ia pasaulyje ir užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos valsty...