Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Gyvas miestas“ – aplinkosaugininkai skambina pavojaus varpais: aplinkoje lieka 55 % baterijų

 

Radijo stoties „FM99“ eteryje laida „Gyvas miestas“. Kiekvieną trečiadienį kalbame apie tai, kas vyksta tarp mūsų. Čia architektūros, urbanistikos ir ekonomikos aktualijos iš Lietuvos bei pasaulio.

„Gyvas miestas“ „FM99“ eteryje trečiadieniais po 14 valandos, laida kartojama ketvirtadienį po 20 val. bei sekmadienį po 16 val.

Nuo šių metų Lietuvoje reikia surinkti net 45 proc. senų, panaudotų baterijų, skaičiuojant nuo to kiekio, kuris patenka į Lietuvos rinką, tai yra apie 360 tonų baterijų ir nešiojamųjų akumuliatorių. Tokie reikalavimai Lietuvai numatyti Europos Sąjungos direktyvose.

Plačiau apie tai šioje laidoje kartu su Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovu Alfredu Skinuliu „FM99” eteryje. Klausykite pokalbio.

Jau keletą metų senų baterijų ir nešiojamųjų akumuliatorių surinkimo užduotys didėjo po 5 proc., kol šiemet pasiekė 45 proc. Taip pat pasikeitė reikalavimai įmontuojamų baterijų (tokios baterijos įmontuotos mobiliajame telefone, nešiojamajame kompiuteryje ir kt.) surinkimui – dabar jų taip pat reikia surinkti 45 proc. nu to skaičiaus, kiek pateko į rinką.

Baterijos atliekos
Aplinkos ministerija, įgyvendindama ES direktyvas, yra nustačiusi labai griežtus reikalavimus nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių tvarkymui.

Aplinkos ministerija, įgyvendindama ES direktyvas, yra nustačiusi labai griežtus reikalavimus nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių tvarkymui. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, kasmet Lietuvoje į rinką iš viso pakliūva apie 800 tonų nešiojamųjų akumuliatorių ir baterijų, todėl galima daryti prielaidą, kad šiemet perdirbimui turės būti surinkta ir atiduota apie 360 tonų baterijų ir nešiojamųjų akumuliatorių.

Aštuntus metus atliekų surinkimo tinklą kurianti Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) nuo veiklos pradžios vykdo senų baterijų surinkimo užduotis. Anot GIA vadovo Alfredo Skinulio, asociacija nuosekliai didina senų baterijų surinkimą. Kasmet skelbiami konkursai atliekų tvarkymui, taip pat plečiamas surinkimo tinklas, prekybos centruose ar parduotuvėse statomos specialios talpos baterijoms surinkti, kelerius metus iš eilės organizuojamas projektas „Mes rūšiuojam”, kurio dalyviai už pristatytus kiekius elektronikos ir baterijų atliekų gali išsirinkti projekto partnerių įsteigtus prizus.

„Stengiamės suformuoti gerus atliekų tvarkymo įpročius, daugiausia dėmesio skiriame vaikams ir jaunimui, todėl didėjančias atliekų surinkimo užduotis pasitinkame kaip neišvengiamą dalyką”, – sakė GIA vadovas A. Skinulis.

GIA yra licencijuota ne pelno siekianti visuomeninė organizacija, jungianti 1500 gamintojų ir importuotojų. Nuo 2006 m. veikianti organizacija drauge su partneriais kuria atliekų tvarkymo tinklą, apimantį visą Lietuvą. Daug dėmesio skiriama eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo tinklui visoje Lietuvoje sukurti.

Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Todėl siekiama, kad kuo daugiau baterijų būtų surinkta ir perduota atsakingiems atliekų tvarkytojams.

Klausykite laidos. Laida „FM99“ eteryje transliuojama trečiadienį po 14 valandos, kartojama ketvirtadienį vakare bei savaitgalį.

Išsakykite savo pastebėjimus ir nuomonę: [email protected]
Aplankykite „Gyvas miestas“ Facebook
www.gyvasmiestas.lt

Instagram

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...