Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Kondicionierius namuose – prabanga ar būtinybė? „Gyvas miestas”

Šiais metais šiltas pavasaris itin ankstyvas. Pirmieji saulės spinduliai džiugina mus visus. Tačiau artėjant vasarai pradedame galvoti apie namų vėsinimą. Saulės spindulių savo namuose ir biuruose galima išvengti užsitraukdami aklinai užuolaidas ant langų. Bet šiais laikais yra ir išmanesnių būtų. Vienas iš jų, namuose įsirengti oro kondicionavimo sistemą.

Pagrindinė oro kondicionieriaus funkcija yra vėsinti patalpas ir palaikyti jose komfortišką temperatūrą. Tai ypač aktualu karštomis vasaros dienomis, kai aukštos temperatūros gali sukelti diskomfortą, nuovargį ir netgi sveikatos problemų. Oro kondicionieriai taip pat gali pašalinti perteklinę drėgmę iš patalpų, o tai gali pagerinti oro kokybę ir sumažinti pelėsio atsiradimo riziką. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti orą, todėl gali būti naudojami ištisus metus.

Tyrimai parodė, kad oro kondicionieriai gali padidinti darbingumą karštomis vasaros dienomis. Kai patalpose palaikoma komfortiška temperatūra, žmonės gali geriau susikoncentruoti ir atlikti savo užduotis.

Apie kondicionierius, jų naudą ir montavimo ypatumus radijo stoties „FM99″ eteryje kalbėjomės su įmonės „Hyteris” direktoriumi Juozu Jakubėliu.  

„Hyteris” direktorius Juozas Jakubėlis

Paklaustas ar dabar populiaru namuose turėti kondicionierių, Juozas Jakubėlis sako, kad naujuose namuose beveik visuose jau yra suprojektuoti kondicionieriai, butuose žmonės taip pat pradėjo galvoti apie komfortą, nes vasaros darosi vis karštesnės. „Su kiekviena vasara mes gauname vis daugiau užsakymų. Kai būna dideli karščiai tada užsakymų patrigubėja, o atvėsus orams stabilumas grįžta. Tačiau žmonės galvoja ir į priekį, paslaugas užsisako iš anksto”.

Oro kondicionieriaus veikimo principas yra gana paprastas. Jo tikslas yra atvėsinti patalpas. Kuomet vyksta šaldymo procesas – oro kondicionieriai atvėsina patalpoje esantį šiltą orą. Jeigu supratote, kad oro kondicionierius tikrai gali pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę – renkantis visada geriausia yra tartis su specialistais, kurie išsiaiškins jūsų poreikius ir duos geriausius patarimus.

Kaip teigia, J. Jakubėlis, paprasti ir nesudėtingi kondicionavimo sistemos montavimo darbai užtrunka nuo 2 iki 6 valandų. Jeigu projektas sudėtingesnis, montavimas gali užtrukti ir kelias dienas. Namuose susimontavus kondicionierių reikia nepamiršti ir kaip tinkamai jį naudoti bei kokią temperatūrą nusistatyti, kad neperšaltume nuo temperatūrų skirtumo. Juozas Jakubėlis pataria namuose laikyti 5-6 laipsniais mažesnę temperatūrą, negu yra lauke. Tuomet neperšalsime ir nesusirgsime. Jeigu lauke yra +30 laipsnių, namuose turime nustatyti 24-25 laipsnius šilumos.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...