Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Astra LT“ įmonėje įdiegtos pažangios technologijos – „Savaitės tema”

Metalo talpyklų ir slėginių indų gamybos įmonė „Astra LT“ įdiegė pažangų fazinių gardelių ultragarsinių tyrimų (phased array ultrasonic testing – PAUT)) metodą savo gamyboje. Naudojant PAUT, specialiu zondu tiriami suvirinti metalo lakštų sujungimai, jų viduje paskleistos garso bangos aptinka akiai nematomus defektus, kurie iškart atvaizduojami įrenginio ekrane.

Tai saugus ir efektyvus neardančios kontrolės tyrimų metodas, kuris leis pakelti kokybės priežiūros operacijų įmonėje darbo našumą ir bus pasirinktinai naudojamas greta jau įsisavintų rentgeno ir magnetinių dalelių tyrimų metodų.

Plačiau šia tema radijo stoties „FM99″ eteryje pasakoja Dr. Vaidas Liesionis, „Astra LT” generalinis direktorius.

Dr. Vaidas Liesionis, „Astra LT” generalinis direktorius

Dr. Vaidas Liesionis, „Astra LT” generalinis direktorius teigia, kad šiandien norėdama būti konkurencinga Europos metalinių slėginių indų ir talpyklų rinkoje, įmonė savo arsenale privalo turėti kelis neardomos kontrolės tyrimų būdus, jų naudojimas pasirinktinai leidžia didinti operacijų našumą ir pasiūlyti reikliam užsakovui jam tinkantį kontrolės metodą. 2023 metais ASTRA LT eksportavo 83% savo produkcijos, daugiausia klientų sulaukė Švedijos ir Prancūzijos rinkose.“

Fazinių gardelių ultragarsiniai įrenginiai yra plačiai naudojami karyboje, medicinoje, o pramonės srityje buvo pradėti naudoti dar 20 a. 10-ajame dešimtmetyje, kai technologijų vystymasis leido sukurti mažesnius, maitinamus baterija įrenginius. Pirmiausia fazinių gardelių tyrimo įrenginiai atsirado atominėje energetikoje ir turbinų generatorių pramonėje, dujotiekių, naftotiekių vamzdynų montavime ir eksploatavime, kur naudojami storesni metalo lakštai.

„Astra LT ėmėsi iniciatyvos pirma Lietuvoje naudoti šį ultragarsinio tyrimo metodą plonasieniams, 4-6 mm metalo lakštams kasdienėje gamyboje. Šis žingsnis pareikalavo brangios defektoskopinės įrangos, kurią įmonė įsigijo su Norway Grants finansinio mechanizmo pagalba, o mokymus ja naudotis vedė buvę Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai ir iš Jungtinės Karalystės atvykęs defektoskopo gamintojo atstovas.

Vladimir Očeretko, kokybės laboratorijos vadovas sako, kad nuo šiol su fazinių gardelių tyrimo įranga gali aptikti metale tokius įtrūkius, kurių nesurasi su rentgenu. Puiki įranga, kurios naudojimo galimybes bus dar galima plėsti.

Vaidas Liesionis

Paklaustas, kaip šiuo metu sekasi įmonei, „Astra LT” vadovas, Dr. Vaidas Liesionis teigia, kad pirmasis ketvirtis šiais metais baigėsi prasčiau negu pernai, tačiau neatrodo, kad būtų blogų signalų rinkoje. „Mes kaip projektinė įmonė, negaminame jokios serijinės produkcijos. Visą laiką būna pakilimų ir nuosmukių. Šiuo metu užsakymų portfelis yra labai normalios ir sveikos padėties, pakankamo dydžio. Per paskutinius 10 metų mes turėjome organišką kilimą. 2023 metus irgi užbaigėme neblogai – esame patenkinti rezultatais. Sakyčiau, kad rinka yra pozityvi, nesimato kritimo ženklų”, – sako V. Liesionis.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl...

Žiniasklaidos stebėsenos grupė „Reporteriai be sienų“ , paskelbė savo metinį pasaulinį žiniasklai...

Alytaus teatro ,,Mažojoje galerijoje" atidaromaXIX-oji LDUD - Lietuvos dailės ugdytojų draugijos narių,

2024 gegužės 4 d., 12 val., Alytaus Jaunimo parke.