Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Ką reiškia pilvinis kvėpavimas ir kaip jo išmokti?

Kvėpavimas ne tik užtikrina gyvybinių funkcijų veiklą, bet padeda valdyti patirtas psichines reakcijas ir emocijas. Dauguma pastebi koks būna kvėpavimas ramybės būsenoje ir kaip pasikeičia užlipus laiptais. Žmogaus kūnas nuolat reaguoja į pokyčius, dėl to keičiasi ir kvėpavimas. Jeigu didžiąją laiko dalį žmogus praleidžia sėdėdamas, jo organizmas tai supranta, kaip ramybės būseną ir centrinė nervų sistema slopina organizmo funkcijas ir pradeda jas tausoti, o tai paveikia ir kvėpavimo sistemą.

Diafragma – kvėpavimo sistemoje atlieka didžiausią vaidmenį, kuri sudaryta iš raumeninio audinio ir atskiria pilvo dalį nuo krūtinės. Diafragmos raumuo niekada nedirba izoliuotai, nes tiek įkvėpimo tiek iškvėpimo metu visada aktyvuoja kitas struktūras: raumenis, kaulus, raiščius ir vidaus organus. Dėl to diafragmos disfunkcija gali pasireikšti nuo kojos pirštų galiukų iki galvos, todėl kartais esant nugaros, kaklo, galvos skausmui priežastis gali būti diafragmos funkcijos sumažėjimas. Funkcijos sumažėjimą lemia ilgas sėdėjimas ir dažna netaisyklinga kūno padėtis, kuri užspaudžia diafragmą, o tai lemia raumens aktyvumo bei elastingumo sumažėjimą.

Žmogus per parą įkvepia ir iškvepia 22 – 24 tūkstančius kartų, dėl to mokėti kvėpuoti taisyklingai – labai svarbu. Jeigu kvėpimas netaisyklingas, netolygus, tai organizmo funkcijos išsibalansuoja ir atsiranda palankios sąlygos vystytis įvairioms ligoms. Dėl netaisyklingo kvėpavimo sutrinka kraujo apykaita, dėl ko kraujas pasidaro per daug šarminis ir tai trukdo deguonies apykaitą, o sutrikus deguonies apykaitai žmogus jaučiasi silpnai, atsiranda galvos skausmai pradeda tirpti rankos.

Siekiant išvengti ligų, kurios gali atsirasti dėl chaotiško kvėpavimo, reikia skirti laiko taisyklingam kvėpavimui. Gimęs kūdikis kvėpuoja pilviniu kvėpavimu, tai pats efektyviausias ir geriausias kvėpavimo būdas, kurio metu įkvepiamas didesnis deguonies kiekis ir iškvepiamas didesnis anglies dioksido kiekis, nes kvėpavimas yra gilus ir naudojamas didesnis plaučių tūris, tokio kvėpavimo galime išmokti visi.

Ką reiškia pilvinis kvėpavimas ir kaip jo išmokti?

Pilvinis kvėpavimas, kurio metu didelį vaidmenį atlieka diafragmos raumuo, nes įkvėpimo metu pilvas turi išsipūsti, dėl to, kad diafragma nusileidžia ir susitraukia, o iškvėpimo metu diafragma atsipalaiduoja, o pilvas susitraukia. Prieš pradėdami pilvinį kvėpavimą, atsigulkite ir susikaupkite bei galvokite apie kvėpavimą. Uždėkite vieną ranką sau ant pilvo, kad lengviau galėtumėte pajausti, kaip įkvėpimo metu pakyla pilvas, giliai ir lėtai įkvėpkite per nosį taip, kad pilvas išsipūstų ir lėtai iškvėpkite orą per burną. Pratimą kartokite šešis kartus, neišsigąskite, jeigu pradės šiek tiek suktis galva, tai įvyksta dėl to, kad smegenys gauna daugiau deguonies nei įprasto kvėpavimo metu. . Kvėpuojant pilvu kvėpavimo sistema gauna iš deguonies pakankamai energijos ir visiškai pašalina nereikalingą anglies dvideginį taip pat padeda sumažinti stresą, įtampą, kraujo spaudimą, padeda lengviau susikoncentruoti ir pajusti ramybę bei atsipalaidavimą.

Kitos naujienos

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...