Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Karolio Didžiojo premija – pernykščiai laimėtojai Fakescape ir naujas kvietimas

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Paskelbtas paraiškų teikimas 2022 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti. Nuo 2008 m. Europos Parlamentas kartu su Acheno tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondu kasmet kviečia jaunimą iš visų ES valstybių narių teikti projektus. Premija skiriama projektams, kuriais skatinamas skirtingų Europos tautų savitarpio supratimas, puoselėjamas Europos tapatumas ir europiečių bendrumo jausmas. Nuo 2008 m. konkurse dalyvavo daugiau nei 4 250 projektų. 

Pernykštis laimėtojas – čekų projektas, kuris būtų itin reikalingas ir Lietuvoje – Fakescape. Žaidimas, mokantis medijų raštingumo ir atskirti netikras naujienas. Kaip žinia, anot pastarųjų tyrimų, lietuviams tai sekasi itin sunkiai – internete pamatytą abejotiną informaciją tikrina vos dešimtadalis – 11% lietuvių (19% latvių ir 25% estų), esame visiškai paskutiniai ES su kritiniu mąstymu. Čekai, sukūrę šį projektą, taip pat neblizga  – ten informaciją tikrina kaip ir Latvijoje 19% žmonių. Sunkiausia „išdurti“ olandus – Nyderlanduose abejotiną informaciją tikrina beveik pusė ją pamačiusių – 47%.

Tad pernykščiai laimėtojai siūlo žaidimą jaunimui – moksleiviams nuo 14 metų, kuriame jau dalyvavo 15 tūkstančių moksleivių iš 11 šalių ir beveik 200 mokyklų.

Žaidimas siūlo sudalyvauti ateities rinkimuose. Feiklande 2028-ieji ir netrukus vyks prezidento rinkimai. Žaidimo metu moksleiviai tampa žurnalistais, kuriems reikia atlikti 4 užduotis, kad atskleistų piktąjį kandidatą, kuris bando atšaukti vasaros atostogas. Atlikę 4 skirtingas užduotis dalyviai ne tik išsiaiškina, kas yra piktadarys, bet ir sužino apie interneto spąstus. Žaidimo tikslas – išmokyti tikrinti informaciją, kritiškai mąstyti ir atidžiai skaityti. Žaidimas moko ir kaip veikia Europos prezidentinė sistema. Studentai supažindinami su prezidento rinkimų kampanijų žingsniais ir manipuliavimo technikomis, naudojamomis politinėse programose, kandidatų pareiškimuose ar kampanijos viešinime žiniasklaidoje. Žaidimas trunka 45 minutes ir puikiai tinka žaisti klasėje, o norintys dalyvauti gali kreiptis įkūrėjus Fakescape puslapyje internete.

Plačiau apie Karolio Didžiojo premiją ir patį Karolį Didijį – kodėl būtent jo vardas nuolat minimas, klausykite Europos klubo podkaste.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...