Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Pirmas puslapis“ – „Lidl“ paskelbė prekių kainas

Antradieniais „FM99“ eteryje klausykite „Pirmo puslapio“. Laidos metu Emilis Lingė kalba apie pačias aktualiausias dienos naujienas, įvykius šalyje ir pasaulyje. „Pirmame puslapyje“ – spaudos apžvalga, analitika, specialistų ir straipsnių autorių komentarai.

BNS: Teisėsauga galimos politikų ir koncerno „MG Baltic“ korupcijos byloje pirmadienį atliko kratas ir didžiausios Lietuvoje verslo grupės „Vilniaus prekyba“ pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos bendrovės „Bertona Holdings Limited“ Lietuvos skyriaus vadovės Dianos Dominienės darbo vietoje ir namuose. Pasak šaltinių, šiandien Diana Dominienė apklausiama Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Šaltinių teigimu, šie teisėsaugos veiksmai susiję su atliekamu ikiteisminiu tyrimu, kuriame įtarimai dėl politikų papirkimo pareikšti „MG Baltic“ viceprezidentui Raimundui Kurlianskiui. Diana Dominienė, vienas artimiausių turtingiausio Lietuvos žmogaus Nerijaus Numavičiaus aplinkos žmonių, prabilo apie savo apklausą Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Savo poziciją paskelbė ir pats Nerijus Numavičius. Daugelyje Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamų verslų vadovaujančias pareigas užimanti moteris patvirtina, jog STT domina jos ryšiai su korupcijos byloje įtariamu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu. Vis dėlto į detales Diana Dominienė nesileidžia. Oficialią poziciją paviešino ir Nerijus Numavičius. Kaip įprasta, turtingiausio šalies žmogaus komentarą žiniasklaidai pateikė jo advokatė Olga Petroševičienė. Nuo „MG Baltic“ istorijos Nerijus Numavičius atsiriboja. Jo santykius su „MG Baltic“ prezidentu Dariumi Mockumi Olga Petroševičienė apibūdina kaip „pagarbiai draugiškus“.

Delfi: Antradienį sostinėje, Fabijoniškėse, į „Lidl“ parduotuvę žurnalistus įsileidę mažmeninės prekybos tinklo atstovai susirinkusiems išdalijo ir pirmąjį lietuviškų parduotuvių akcijų leidinį. Kaip jau rašė žiniasklaida, pirmąją parduotuvių atidarymo savaitę bus taikomos nuolaidos bananams. Jų kilogramas kainuos 0,66 euro. Iki birželio 6 d. galios akcija ir kiaulienos bei jautienos faršui, kurio 0,5 kg kainuos 0,99 euro (įprastinė kaina – 1,69 euro). „Pilos“ prekinio ženklo 83 proc. riebumo sviestas (200 g) kainuos 0,55 euro (įprastinė kaina – 0,89 euro). To paties prekės ženklo varškės sūrelis – 0,15 euro (įprastinė kaina – 0,25 euro). “Balino” prekės ženklo valgomieji ledai – 0,19 euro (120 ml), o jų įprastinė kaina bus 0,24 euro. „Lidl“ parduotuvėse bus galima įsigyti ir ne maisto prekių. Skelbiama, kad, pavyzdžiui, plaktuvas kainuos 19,99 euro, virtuvinės svarstyklės – 6,99 euro, trintuvas – 17,99 euro, bespalvis silikonas (310 ml) – 1,99 euro, šlifavimo diskų komplektas (6 dalių) – 4,99 euro, moteriški marškinėliai – 3,99 euro, basutės mergaitėms – 6,99 euro, vonios kilimėlis – 9,99 euro, dušo užuolaida – 5,99 euro.

Lidl_parduotuviu_zemelapis
Šiemet 60 mln. Eur į veiklos pradžią Lietuvoje investavęs Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“ kitais metais žada skirti antra tiek

„Verslo žinios“: Šiemet 60 mln. Eur į veiklos pradžią Lietuvoje investavęs Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“ kitais metais žada skirti antra tiek. 40 mln. Eur „Lidl“ investavo į logistikos centrą prie Kauno, dar 20 mln. Eur buvo skirta parduotuvėms, infrastruktūrai. Ketvirtadienį duris Lietuvoje atveria 15 „Lidl“ prekybos taškų. Pasak Mariaus Kybarto, bendrovės Centrinės tarnybos vadovo, šalyje yra daugiau nei 15 atsidaryti pasiruošusių parduotuvių. Tačiau tinklas norėjo visus procesus, pavyzdžiui, logistiką užtikrinti 100%, tad atidaromas būtent toks skaičius prekybos taškų. Apyvartos planais „Lidl Lietuva“ nesidalija. Pasak bendrovės, kol kas dar anksti apie tai kalbėti – koncentruojamasi tik į parduotuvių atidarymą. „Lidl“ Lietuvoje siūlys apie 1.600 įvairių prekių asortimentą. Tarp jų – Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos bei kitų šalių gamintojų maisto produktai bei kitos prekės. Pristatymo metu bendrovės atstovai pabrėžė, kad Lietuvos parduotuvėse bus galima rasti tų pačių prekių, kaip ir kituose prekybos taškuose Europoje. Parduotuvėse daržovės bus vežamos kiekvieną dieną, jos nelaikomos šaldytuvuose, o jei vienos ar kitos prekės pritrūks, jos atsargos salėje bus papildytos tik kitą dieną, Verslo Žinioms pasakojo Agnė Dalia Gaižauskienė, „Lidl Lietuvos“ Rinkodaros ir viešųjų ryšių departamento vadovė.

 „Klaipėda“: Į Seimą šiemet ketina kandidatuoti ir keletas žinomų žiniasklaidos atstovų. Vienas jų – Kristupas Krivickas, besišliejantis prie dabartinio parlamentaro Naglio Puteikio. Neatmetama, kad televizijos laidų vedėjas gali balotiruotis ir Klaipėdoje. „Apie tai su Kristupu Krivicku dar nekalbėjome. Klaipėdoje balotiruotis kol kas ketinu aš vienas. Vienmandačių kandidatų klausimą svarstysime po mėnesio“, – taip atsakė parlamentaras Naglis Puteikis, paklaustas apie Kristupo Krivicko galimybes būti renkamam Klaipėdoje. Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka teigia, kad žurnalistų, lyginant su kitų profesijų atstovais, rinkimuose dalyvauja ne itin daug. Tačiau paminėjus Kristupo Krivicko pavardę, Rimvydas Valatka suabejojo, ar jį galima vadinti žurnalistu. Esą tai, ką jis daro dabar, nėra žurnalistika.

„Lietuvos rytas“: Korupcijos skandalas partijų lauke plinta lyg miško gaisras, o kartu su liepsnomis plinta ir panika. Ar tai jau pabaiga? Taip klausia kone visų pagrindinių partijų politikai, kai Liberalų sąjūdį taršanti teisėsauga vakar užgriuvo ir Darbo partiją. Seime – kratos, Specialiųjų tyrimų tarnybos apklausose – naujas parlamentaras. Tik šįkart – ne opozicijoje buvęs liberalas, o vienas valdančiųjų „darbiečių“ lyderių Vytautas Gapšys. Šios partijos rinkimų štabo vadovas tapo specialiuoju liudytoju. Teisėsauga jį įtaria ėmus kyšius už jų davėjams palankius partijos veiksmus. Vis dėlto Darbo partijos rinkimų štabui vadovaujantis Vytautas Gapšys kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ neatmetė galimybės vykstant tyrimui trauktis iš pareigų. Bet jam metamų kaltinimų korupcija politikas nepripažįsta.

STT sulaikė aukštas pareigas ėjusius „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariusFM99
Specialiųjų tyrimų tarnybos apklausose – naujas parlamentaras, vienas valdančiųjų „darbiečių“ lyderių Vytautas Gapšys

„Klaipėda“: Garsiai nuskambėjusi byla, kurioje kalbėta apie nežmoniškus giminystės ryšiais susaistytų žmonių santykius, skolas, užsakymą sumušti ir net pasikėsinimą į gyvybę, pagaliau pasiekė finišą. Kelerius metus trukęs teismo procesas baigėsi be įspūdingų bausmių kaltininkams. Prieš trejus su puse metų klaipėdietė, buvusi mokytoja Jelena Berlimova susitiko buvusį savo mokinį Stanislavą Kladovą, kurio biografiją jau nuspalvino keli nuosprendžiai už sunkius nusikaltimus. Moteris kreipėsi į šį asmenį prašydama sumušti porą žmonių. Mokytoja prašė kaulų nelaužyti, bet pageidavo, kad dabar jau buvusio miesto Sporto skyriaus vadovo Irenijaus Zaleckio ir jo žmonos Svetlanos Zaleckienės veidus išmargintų mėlynės. Giminaičiai aiškinosi santykius teismuose, bet satisfakcija buvo nepakankama – neapykanta peraugo į kur kas pavojingesnį jausmą.

Lrt.lt: Seimas po svarstymo pritarė naujos redakcijos Prezidento valstybinės rentos įstatymo projektui, kuriuo numatoma atsisakyti nuostatų, susijusių su Respublikos Prezidento valstybinės našlių rentos reglamentavimu. Už pakeitimus balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 17 parlamentarų. Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą. Konstitucinis Teismas 2014 m. liepos 3 d. priimtu nutarimu pripažino, kad Prezidento valstybinės rentos įstatymo 4 straipsnio nuostata, kuria mirusio Lietuvos Respublikos Prezidento sutuoktiniui Lietuvos Respublikos piliečiui nustatyta teisė gauti Respublikos Prezidento valstybinę našlių rentą, prieštarauja Konstitucijos 52 straipsniui ir konstituciniam teisinės valstybės principui, rašoma pranešime spaudai. Seimui šiuo metu taip pat yra pateiktas projektas, kuriuo Valstybinių pensijų įstatyme siūloma įtvirtinti Lietuvos Respublikos Prezidento sutuoktinio valstybinę pensiją.

 „Šiaulių kraštas“: Radviliškio rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, gegužės 27 dieną kalta pripažino buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmoną Danutę Matuzienę. Dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją „Žilvičių kooperatinei bendrovei“, kreditinio sukčiavimo ir dokumentų klastojimo jai skirta 5700 eurų bauda. Radviliškio gyventoja Vitalija Miceikienė, buvusi šios bendrovės buhalterė, pripažinta kalta dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jai skirta 760 eurų bauda. Teismas pripažino kaltu ir juridinį asmenį „Žilvičių kooperatinę bendrovę“ – dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją, kreditinio sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir nusprendė šią bendrovę likviduoti.

Laida „Pirmas puslapis“ parengta pagal naujienų agentūrų ELTA ir BNS bei „FM99“ žinių tarnybos informaciją.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...