Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

1935-aisiais gimė Mikkey Dee iš grupės „Motorhead“ – „Ši diena muzikos istorijoje“

 „Ši diena muzikos istorijoje“. Atsiverskime paskutinį šio spalio mėnesio kalendoriaus lapelį ir pasižvalgykime po šou istoriją kartu!

Mikkey Dee1935 – gimė Mikkey Dee (Mikis Di) iš grupės „Motorhead“, kurią 1975-aisiais metais įkūrė bosistas, vokalistas ir dainų autorius Lemmy, išlikęs vieninteliu nuolatiniu kolektyvo nariu. Paprastai iš trijų atlikėjų sudarytos „Motörhead“, kaip vienos svarbiausių britų sunkiojo metalo grupių, reputaciją sutvirtino albumai „Overkill“, „Bomber“, „Ace of Spades“ ir ypač – „No Sleep ’til Hammersmith“. 2005-aisiais grupė laimėjo pirmąjį savo „Grammy“ apdovanojimą. Nors „Motörhead“ paprastai įvardijami kaip sunkiojo metalo, „speed“ metalo arba „thrash“ metalo atstovai (ir dažnai net laikomi vienais pastarųjų dviejų stilių pardininkais), grupės lyderiui Lemmy tokios etiketės nepatinka ir jis mieliau apibūdina savo muziką kaip tiesiog „rokenrolą“. „Motörhead“ požiūris į muziką per visą veiklos periodą išliko toks pats: jie grojo tai, kas jiems teikė malonumą ir tai, ką jie darė geriausiai. Jų polinkį į ankstyvąjį rokenrolą parodo ir keletas kartas nuo karto pasirodžiusių koverių. „Motörhead“ dainų tekstuose paprastai vyravo karo, gėrio ir blogio kovos, piktnaudžiavimo jėga, nesaugaus sekso, svaiginimosi ir „gyvenimo kelyje“ temos. Išskirtinis grupės logotipas, kuriame vaizduojamas veidas su geluonimi, vadinamas „Snaggletooth“. Jį 1977-aisiais sukūrė menininkas Joe Petagno specialiai „Motörhead“ albumo viršeliui, o vėlesniuose diskuose šis piešinys įgaudavo skirtingas formas.

1941 – gimė Oti Williams (Otis Viljamsas) iš grupės „The Temptations“.

1970 – gimė Linn Berggren, dainuojanti švedų grupėje „Ace of Base“.

1966 – gimė Adam Horovitz (Adamas Horovicas), grupių „King Ad-Rock“ ir „Beastie Boys“ muzikantas.

1992 – Prince (Princas) ir „New Power Generation“ išleido albumą, kurio pavadinimą žymėjo ženklas.

2009 – nuo širdies smūgio mirė 54 metų Brazilijos „būgnų karaliaus“, grupės „Olodum“ lyderis Antonio Alveso de Souza (Antonijus Alviso di Susa). Jis pasirodė Michael Jackson (Maiklo Džeksono) 1996 metų videoklipe, nufilmuotame Spike Lee (Spaiko Li).

…geros muzikos niekada nebus per daug…

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...