Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

1983-aisiais „The Who“ oficialiai paskelbė apie savo iširimą – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – kartu su Liudu Ramanausku, pasižvalgykime po šou istorijos platybes ir sužinokime kas įdomaus įvyko gruodžio 16-ąją.

1943 – gimė roko gitarininkas Anthony Hicks (Antonis Hiksas).

1946 – gimė Benny Andersson (Benis Andersonas), garsiosios švedų grupės ABBA“ narys. Benny Anderssons Orkester (arba “BAO” / “Benny Andersson Band”) yra Švedijos muzikos gurpė, kurią į priekį veda su “ABBA” išgarsėjęs kompozitorius Benny Andersson’as.

1958 – gimė „R.E.M.“ grupės narys Mike Mills (Maikas Milsas).

1960 – George Harrison (Džordžas Harisonas) deportuotas iš Vokietijos – muzikantas buvo per jaunas, kad galėtų koncertuoti kartu su „The Beatles“.

Swinging sixties exhibition1983 – grupė „The Who“ oficialiai paskelbė apie savo iširimą, tačiau nuolat atsinaujindavo koncertiniams pasirodymams ir albumų įrašams Tai viena iš didžiausių rokenrolo eros pasaulio muzikos grupių, lemiamai prisidėjusi transformuojant rokenrolą į roką. Grupę sudarė Pete Townshend, Roger Daltrey, John Entwistle ir Keith Moon. 1965 m. grupė išleido singlą „My Generation“, kuris tapo viena garsiausių visų laikų rokenrolo dainų. „The Who“ pasižymėjo savo siautulingais pasirodymais, kurių metu dažnai sudaužydavo gitarą. 1969 m. grupė išleido pirmąjį albumą roko istorijoje, įvardintą kaip roko opera – „Tommy“, o 1971 m. albumu „Who’s Next“ ir dainomis „Baba O’Riley“ ir „Won’t Get Fooled Again“ nubrėžė tas roko formas, kuriomis pasekė daugybė sunkiojo roko atlikėjų. „The Who“ per savo karjerą pardavė daugiau nei 100 mln. įrašų ir dažnai įvardijami kaip geriausia visų laikų roko grupė. 2000 m. susitikę grupės nariai planavo įrašyti naują albumą, tačiau 2002 mirus John Entwistle buvo atidėti įrašai. Dabartinę grupę sudaro Pete Townshend ir Roger Daltrey, kurie 2006 m. sukūrė ir išleido paskutinį albumą „Endless Wire“.

1993 – MTV transliavo „Nirvanos“ akustinį koncertą.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...