Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Su gimtadieniu, Stevie! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 13-oji šou pasaulyje:

Stevie Wonder1950 – gimė Amerikos dainų autorius, dainininkas, instrumentalistas ir įrašų prodiuseris Stevie Wonder‘is. Tikrasis jo vardas buvo Stevland‘as Hardaway Judkins‘as, tačiau vėliau jis jį pasikeitė į Stevland‘o Hardaway Morris‘o. Wonder‘is – itin ryški figūra populiariosios muzikos pasaulyje antroje 20-ojo amžiaus pusėje. Jis įrašė daugiau nei 30 šalies Top 10-uko hitų, laimėjo 26 „Grammy“ apdovanojimus (solinio atlikėjo rekordas), prizą už gyvenimo pasiekimus, Akademijos apdovanojimą už geriausią dainą bei buvo įtrauktas tiek į rokenrolo atlikėjų, tiek dainų autorių šlovės muziejus. Nuo kūdikystės aklas Wonder‘is pirmą savo kontraktą su „Motown Records“ pasirašė dar nesulaukęs paauglystės – būdamas vos dvylikos metų. Būtent nuo tos dienos ir prasidėjo iki šiol besitęsianti jo įrašų bei pasirodymų karjera. Populiariosios muzikos topuose jis turi 10 hitų numeris vienas, o albumų pardavimai viršija 150 milijonų. Wonder‘is yra įrašęs ne vieną puikiai kritikų įvertintą albumą bei singlą, be to, kuria ir prodiusuoja dainas daugybei savo leidybinės kompanijos partnerių bei jai nepriklausančių atlikėjų. Wonder‘is groja pianinu, sintezatoriumi, lūpine armonikėle, konga, įvairiais būgnais, vargonais.

1985 – Bruce Springsteen (Briusas Springstinas) vedė Julianne Phillips (Džiuljeną Filips). 1989 m. pora išsiskyrė. Bruce žinomas dėl savo heartland roko, poetiškų dainų žodžių, bei patriotiškų sentimentų savo gimtajam Naujajam Džersiui. Sėkmingiausių jo albumų „Born in the U.S.A.“ ir „Born to Run“ kopijų JAV buvo parduota daugiau nei 65 mln., o visame pasaulyje – 120mln. Bruce yra laimėjęs 20 Grammy apdovanojimų, 2 Auksinius gaublius bei Oskarą. 2004 m. žurnalas „Rolling Stone“ įvertino jį kaip 23-ią geriausią visų laikų muzikantą “100 Greatest Artists of All Time” tope.

2014 – būdamas 66 metų mirė eksperimentinės muzikos atlikėjas, rokeris Jeff Plewman (Džefas Pliumanas) – Nash The Slash (Nešas Slešas).

Nash_the_Slash_3
Nash The Slash

2014 – išleistas anksčiau niekur neskelbtas Michael Jackson (Maiklo Džeksono) albumas „Xscape“.Kritikai sveikino naująjį rinkinį sakydami, jog jis yra akivaizdžiai geresnis už 2010 metų albumą „Michael“, kuris buvo išleistas kompanijos „Sony“ netrukus po 50-mečio atlikėjo mirties nuo per didelės vaistų dozės. Albumas yra „šokiruojančiai gyvybingas, nors prodiuseriai, kuriems teko į darbą pažiūrėti kitomis akimis, pasitelkė šokių aikštelės defibriliatorius“.Atlikėjo testamento vykdytojams tenka nemažai padirbėti, kad padengtų žvaigždės paliktas milžiniškas skolas. Vienas jų projektų – dokumentinis filmas „This is It“, kuriame įamžintos atlikėjo repeticijos prieš nelemtąjį pasaulinį turą, kurį jis buvo numatęs prieš mirtį 2009 metais. Pirmasis pomirtinis M.Jacksono albumas „Michael“ nebuvo labai populiarus – jo tebuvo parduota 540 tūkst. kopijų, rašo žurnalas „Billboard“. Albumą „Xscape“ sudaro aštuonios dainos iš gausaus M.Jacksono dainų katalogo, sudaryto per keturis muzikinės karjeros dešimtmečius, jos nebuvo patekusios į tokius garsiuosius atlikėjo dainų rinkinius kaip 1982-ųjų „Thriller“ arba 1987-ųjų „Bad“.Dainose skamba originalus M.Jacksono vokalas – atlikėjas dažnai padarydavo daugybę tos pačios dainos įrašų, tačiau muzika yra „sušiuolaikinta“ ir pritaikyta šių dienų klausytojams.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...