Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

Edit Piaf – gruodžio 19-oji – diena kai gimė legendinė prancūzų dainininkė – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – gruodžio 19-ąją prisiminkime keletą svarbių įvylių šou pasaulyje.

edith-piaf-profile1915 – gimė prancūzų dainininkė Edith Piaf (Edita Piaf). Mirė 1963 m. Toks balsas, kokį turėjo Edith Piaf, pasitaiko galbūt tik kartą per amžių. Jos gyvenimas buvo trumpas, o šlovė – didžiulė. Jos liūdna ir kartu drąsos kupina gyvenimo istorija iki šiol pavergia širdis. Ši Alžyro ir Italijos kraujo turinti atlikėja plačiai pripažįstama kaip iškiliausia ir svarbiausia Prancūzijos dainininke. Jos kūryba sukosi apie asmeninį gyvenimą, kurį dažniausiai ji atpasakodavo baladėse. Iš jos kūrinių galima išskirti „La vie en rose“ (1946 m.), „Hymne à l’amour“ (1949 m.), „Milord“ (1959 m.), „Non, je ne regrette rien“ (1960 m.), „l’Accordéoniste“ (1941 m.), „Padam…Padam“ bei „La Foule“.

„Aš nebijau mirties. Netikiu, kad padariau ką nors ypatingai blogo gyvenime. Visi mes per savo gyvenimą padarome kažką gero ir kažką blogo, tačiau, tikiu, kad, jei gailimės ir gyvename nuoširdžiai, tą dieną, kai stosime prieš didįjį Teisėją, mūsų sąžinė bus visiškai rami ir nebijosime to, kas mūsų laukia. Aš niekada nesigailėjau dėl meilės. Nesigailiu nieko, ką padariau, ką pažinau, ir jei turėčiau galimybę viską pradėti iš naujo, pakartočiau tą patį. Ir dėkoju dangui už tai, kad suteikė man tokį gyvenimą, kadangi išgyvenau jį visu šimtu procentų ir nesigailiu“. (Edith Piaf)

1955 – amerikiečių roko muzikantas ir dainų autorius Carl Perkins (Karlas Perkinsas) įrašė legendinį hitą „Blue Suede Shoes“.

1974 – legendinis gitarininkas Ron Woods (Ronas Vudsas) pradėjo groti grupėje „Rolling Stones“.

2005 – britų popmuzikos žvaigždė Elton John (Eltonas Džonas) susituokė su savo ilgamečiu partneriu David Furnish (Deividu Fernišu).

2010 – legendinis gitarininkas Carlos Santana (Karlosas Santana) susituokė su amerikiete roko ir džiazo būgnininke Cindy Blackman (Sindi Blekmen) per Havajuose vykusią ceremoniją.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...