Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Prieš 10 metus šią dieną pasaulį paliko ypatingas žmogus muzikos srityje – Milton Babbitt“ – Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausio 29-ąją daug svarbių įvykių užfiskuota šou istorijoje. Prisiminkime drauge su Liudu Ramanausku!

1947 – gimė pirmasis grupės „Spice“ vokalistas bei legendinės britų sunkiojo roko grupės „Uriah Heep“ vokalistas David Byron (Deividas Baironas). Nepaisant plataus balso diapazono, puikaus dinamikos jutimo ir charizmatiškumo scenoje, Byron 1976 m. buvo pašalintas iš „Uriah Heep“. To pareikalavo klavišininkas Ken Hensley (pagrindinis grupės dainų autorius), pateikęs grupės vadybininkui Gerry Bron ultimatumą „jis arba aš“, kurio priežastis buvo vis stiprėjantis Byron elgsenos nestabilumas dėl piktnaudžiavimo alkoholiu. Jis nesėkmingai bandė pratęsti savo karjerą su „Rough Diamond“ (grupe, kuriai taip pat priklausė buvę grupių „Humble Pie“ ir „Wings“ nariai), išleisdamas antrąjį solinį albumą („Baby Faced Killer“) ir su grupe „The Byron Band“. Mick Box ir Trevor Bolder iš „Uriah Heep“ kvietė Byron vėl prisijungti prie grupės 1980 m., bet jis atsisakė. Byron mirė 1985 m. dėl komplikacijų, susijusių su alkoholizmu.

1953 – gimė amerikiečių lotyniškojo roko grupės „Los Lobos“ būgnininkas ir gitarininkas Luis Perez (Liuisas Peresas). Tris kartus „Grammy“ prizo laimėtojų muzikai įtaką darė rokenrolas, Tex-Mex, kantri muzika, folk, R&B, bliuzo bei tradicinio ispaniškojo ir meksikietiško atlikimo elementai.

1994 – „Supremes“ grupės narė Mary Wilson (Meri Vilson) patyrė autoavariją, kurioje buvo sužeista, o jos 14 metų sūnus žuvo.

2009 – mirė John Martyn (Džonas Martinas) – britų dainininkas, dainų autorius ir gitarininkas, dirbęs su tokiomis legendomis kaip Eric Clapton ir David Gilmour. Gimė 1948 metų rugsėjo 11 dieną Naujajame Moldene.

Milton Babbitt2011 – Prinstono universiteto ligoninėje sulaukęs 94 metų mirė JAV avangardinės muzikos kūrėjas ir sintezatoriaus kūrėjas Milton Babbitt (Miltonas Bebitas), šeštajame dešimtmetyje prisidėjęs kuriant pirmąjį elektroninį sintezatorių. M. Bebitas baigė Pensilvanijos universiteto matematikos fakultetą, vėliau įgijo meno bakalauro laipsnį Niujorko universitete. Muzikos studijas M. Bebitas tęsė Prinstono universitete. Praėjusio šimtmečio šeštąjį dešimtmetį M. Bebitą, paskelbusį kelis straipsnius muzikos teorijos temomis, kaip kompozitorių konsultantą pakvietė kompanija RCA, kurianti pirmąjį muzikinį sintezatorių, pavadintą „RCA Mark II Synthesizer“. 1961metais M. Bebitas specialiai sintezatoriui sukūrė kompoziciją „Composition for Synthesizer“. M. Bebitas kūrė muziką tiek elektroniniams, tiek tradiciniams instrumentams. 1946 metais Prinstono universitete, kur jis dirbo nuo 1938 m., parašė disertaciją apie to laikotarpio kompozitorių naudojamą dodekafonijos metodą, tačiau apginti jos jam nepavyko. Vėliau universitetas pripažino, kad M. Bebito disertacija tuo laikotarpiu buvo tokia avangardinė, jog nė vienas iš muzikos katedros darbuotojų tiesiog neįstengė suprasti, apie ką joje kalbama. Daktaro laipsnį Prinstono universitetas M. Bebitui suteikė tik 1992 metais, kai kompozitoriui sukako 75 metai. 1982 metais M. Bebitas iš Pulicerio (Pulitzer) premijų organizacinio komiteto gavo specialųjį apdovanojimą už indėlį į JAV muzikos plėtrą.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...