Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Šiandien prisimename Dennis Doherty iš „The Mammas & The Papas -„Ši diena muzikos istorijoje“

Apie lapkričio 29-ąją šou pasaulyje – „Ši diena muzikos istorijoje“ su Liudu Ramanausku.

Denny+Doherty+denny1941 – gimė grupės „The Mamas&The Papas“ narys Dennis Doherty (Denis Dohertis). „The Mamas And The Papas“ susikūrė 1965 m. Mergelių salose. Visi grupės nariai: John Phillips, Michelle Phillips, Cass Elliot ir Denny Doherty buvo pažįstami iš anksčiau, mat visi buvo susiję su muzikine veikla Grinvičo rajone, Niujorke. 1966 m. buvo išleista debiutinė plokštelė „If You Can Believe your Eyes and Ears“ (Jei gali patikėti savo akimis ir ausimis). Albumas sėkmingai debiutavo. Singlas „Monday Monday“ užėmė pirmąją vietą Amerikos Billboard’e, o singlas „California Dreamin’“ – ketvirtąją. 1966 m. pradžioje Johnas Phillipsas išsiaiškino, kad jo žmona Michelle turėjo romaną su kitu grupės nariu Denny. Michelle buvo išmesta – ją pakeitė prodiuserio Lou Adlerio mergina Jill Gibson. Su ja buvo įrašytas antrasis albumas, tačiau grupės gerbėjai, koncertų metu su Jill, reikalavo grąžinti Michelle. Taigi po trijų mėnesių Michelle grįžo į grupę. Albumas su Jill buvo sunaikintas ir tais pačiais metais pasirodė su Michelle perrašytas, antrasis grupės albumas „The Mamas And The Papas“. Tai buvo taip pat didelio pasisekimo darbas su hitais „I Saw Her Again“, „Dancing In The Street“, „Words Of Love“ ir kt. Grupė išpopuliarėjo Jungtinėje Karalystėje. 1967 m. buvo įrašyta trečioji plokštelė „Deliver“, kuri buvo sunkaus darbo studijoje rezultatas. Singlas „Dedicated To The One I Love“ užėmė antrąją vietą Amerikos Billboard topuose.

1963 – Didžiojoje Britanijoje išleistas penktasis „The Beatles“ singlas „I Want to Hold Your Hand“.

1968 – gimė 9 dešimtmetyje populiarios grupės „New Kids on the Block“ narys Jonathan Knight (Džonatanas Naitas).

1968 – grupė „The Who“ išleido savo pirmąjį koncertinį įrašą „The Who Sell Out“.

1969 – John Lennon (Džonas Lenonas) Londone buvo nuteistas už kanapių laikymą ir nubaustas 360 JAV dolerių bauda.

1977 – rokeriai „Kiss“ išleido albumą „Alive II“. O 1979-aisiais šią dieną įvyko paskutinysis „Kiss“ ketverto koncertas. 1996 metais muzikantai vėl susibūrė ir surengė keletą koncertinių turų.

1979 – nusižudė rokenrolo muzikos legenda Ray Smith (Rėjus Smitas).

George-Harrison-LIB2001 – Los Andžele mirė buvęs britų grupės „The Beatles“ narys George Harrison (Džordžas Harisonas). Gimė 1943 m. vokalistas, dainų autorius, filmų prodiuseris, geriausiai žinomas kaip pagrindinis britų muzikos grupės „The Beatles“ gitarininkas. Kai 1970 m. „The Beatles“ iširo, pradėjo solo karjerą. Vėliau buvo iš roko žvaigždžių sudarytos grupės „Traveling Wilburys“ narys. Artimi Harisono ryšiai su Indijos kultūra, bei jo induizmo išpažinimas padarė didelės įtakos jo pasaulėžiūrai bei dvasiniams nuosprendžiams, kurie dažnai būdavo akivaizdūs jo muzikoje, visuomeninėje veikloje, bei asmeniniame gyvenime, pvz., dėl šių priežasčių Harisonas tapo vegetaru. Harisonas yra vienintelis „The Beatles“ narys, išleidęs autobiografiją („I Me Mine“, 1980 m.), nors apie grupę knygoje buvo mažai parašyta. 1980-aisiais metais jis pradėjo tolti nuo muzikos karjeros ir daugiausia dėmesio skyrė kitiems pomėgiams, pvz., sodininkystei.

2008 – sulaukusi 74 metų amžiaus mirė aktorė Patricia Marand (Patriša Marand), kuri sukūrė Loujis Lein vaidmenį Brodvėjaus miuzikle „Tai paukštis… Tai lėktuvas… Tai Supermenas“ (It’s a Bird… It’s a Plane… It’s Superman).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

 

 

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...