Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” – į vaikų mitybos klausimus atsako specialistė

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir paaugliai ir ką svarbu žinoti, norint išlikti sveikiems, atsako FM99 studijoje viešinti mitybos specialistė, psichoterapeutė, mindfultess mokytoja Kristina Jasmontienė. Mintimis dalijasi Alytaus jaunimo centro Jaunųjų žurnalistų narė Livita Kuncaitė.

Pasak Livitos, nemažai vaikų ir paauglių šiais laikais susiduria su problemomis ir dėl neteisingos mitybos, ir dėl aplinkos poveikio – bendraamžių požiūrio, komentarų, interneto formuojamo įvaizdžio, tad švietimas mitybos tema labai svarbus. Livitai antrina ir K. Jasmontienė, teigdama, kad pirmiausia, reikėtų atsipalaiduoti, juk valgyti, kaip kvėpuoti ar miegoti, žmogui yra natūralu ir būtina. Kartais svarbiausia jaunuosius pacientus tiesiog nuraminti, – viską jie daro teisingai. Nereikėtų atmestinai žiūrėti į savo mitybą ir valgyti bet ko, bet kiek ir bet kada, tačiau jaudintis dėl kiekvieno kąsnio nederėtų. Svarbiausi dalykai, kuriuos svarbu atminti: valgyti reguliariai ir gerti pakankamai vandens.

Kviečiame pasiklausyti pokalbio ir išgirsti daug svarbių atsakymų į kylančius klausimus!

Naujausia statistika rodo, kad Lietuvoje antsvorį ir nutukimą turi daugiau kaip penktadalis moksleivių, tačiau per septynerius metus šis rodiklis sumažėjo. Anot statistikos, 15,5 proc. moksleivių, priklausančių 7–17 metų amžiaus grupei, turi antsvorį, o 6,9 proc. vaikų yra nutukę. Daugumai (65 proc.) moksleivių būdingas normalus svoris, o per mažą turi 12,6 proc. vaikų. Anot statistikos, vertinant 2–17 metų amžiaus grupės vaikus, pernai ir užpernai 13,4 proc. iš jų turėjo antsvorį, kai 2016–2017 metais šis procentas siekė 15,2. Higienos instituto duomenimis, gerėjantys rodikliai dėl nutukimo ir antsvorio fiksuojami ir 7–17 metų amžiaus grupėje. Per septynerius metus didžiausias procentas nutukusių ir antsvorį turinčių vaikų užfiksuotas 2020–2021 metais. Anot duomenų, per septynerius metus taip pat išaugo per mažą svorį turinčių vaikų. 

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...