Klausyti gyvai

18:15 - 21:00

Muzikinis kalendorius

Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje „Šikavonės beieškant”! :)

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje”: apie moksleivių žiemos forumą „Šikavonės beieškant”, kuris jau sausį pirmą kartą vyks Alytuje, Dzūkijos sostinės moksleivių tarybos veiklas ir kitus smagius dalykus kalbame su Gabriele ir Simu!

Šią žiemą, sausio 26-28 d. Alytuje pirmą kartą vyks Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybos organizuojamas Lietuvos moksleivių sąjungos Žiemos Forumas 2024 – XXXVII Neeilinė Asamblėja. Renginio pagrindiniai siekiai – išgirstas Lietuvos moksleivių balsas, jaunimui suteiktos galimybės kelti savo komandines bei asmenines kompetencijas, tobulinti lyderystę, pilietiškumą, iš naujo atrasti save ar net savo karjeros kelią!

Kaip pasakoja Gabrielė ir Simas, šis renginys svarbus, kadangi jo metu vyks Asamblėja, kurios metu bus tvirtinami moksleivių gerovei svarbūs dokumentai. „Siekdami šiame nacionaliniame jaunimo renginyje atspindėti ir Alytų, kaip Dzūkijos sostinę, nusprendėme renginio vizualikoje bei renginio veiklų metu integruoti tautiškumo temą.

„Šikavonė” skamba išties originaliai ir labai juokingai, tad klausiame, ką gi tai reiškia?

Remiantis tautiškumo ir dzūkų tarmės pagrindais kilo pavadinimas „Šikavonės beieškanc”, kadangi dzūkų tarmėje galime išgirsti klausimą „kaip šikavojasi?“, atitinkantį „kaip sekasi?”. Mūsų pavadinimui pasirinkta „Šikavonė“ reiškia sėkmę, o jaunam moksleiviui „Šikavonės beieškanc” primena apie savos sėkmės paieškas.” – sako renginio organizatoriai. Tema išlieka aktuali kiekvienam jaunuoliui, nes kiekvienas mąsto apie savo sėkmingą ateitį, ją lemiančius karjeros pasirinkimus, laimę artimųjų, draugų rate bei kitas gyvenimo sėkmės sudedamąsias dalis.

Renginys sukvies daug aktyvių Lietuvos moksleivių į Dzūkijos sostinę net kelioms dienoms, tad organizaciniai reikalai išties nemenki: suplanuoti dienotvarkes, pasirūpinti svečių apgyvendinimu, maitinimu ir panašiai, todėl moksleiviai nuoširdžiai kviečia prisijungti prie rėmimo! Tai daryti galima finansiškai, produkcija, reklama ir daugybe kitų būdų, pvz, Contribee pratformoje.

Kaip pasakoja Simas, „Visai nesenai susikūrėme Contribee puslapį, jo veikimas labai paprastas – susikūrus asmeninę paskyrą galima prenumeruoti AMSMT puslapį ir pasirinkta suma bus skiriama mūsų organizacijai, prenumeratą galima sustabdyti betkuriuo metu. Net ir maža suma mums yra svarbi”. Nuoroda į Contribee puslapį: https://contribee.com/amsmt?fbclid=IwAR2M-PpRCLJjdUA8RxkDzm12PvbZsSgkvM4KiEWjzo_B5kXJguVpG4vziBY

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...