Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” – tikriausiai kartais aš tingiu…

Kiek gali tinginiauti? Ką veiki? Gal susitvarkytum kambarį ar pamokas paruoštum? Tu – tikras tinginys!

Girdėtos frazės? Tikriausiai net ir darbščiausias žmogus nors kartą gyvenime tai yra girdėjęs. Tad šiandien su vaikais kalbame apie poilsį, laisvalaikį ir tinginiavimą. Ar tinginiauti tikrai yra didelė nuodėmė? O gal kartais mes painiojame poilsį su tinginyste? FM99 studijoje vieši AJC Jaunųjų žurnalistų kursų narė Vėjūnė Vislavičiūtė ir Šaltinių progimnazijos 2c klasės mokiniai, na, o savo mintimis dalijasi ir jaunieji žurnalistai Gustas, Erikas bei Ignas.

Kaip sako Vėjūnė: Visi tingi. Tu tingi, aš tingiu. Jeigu sakai, kad tu niekada netingi, tu meluoji. Tinginystė gali būti ne tik gulėjimas lovoje arba skaitymas knygos, galbūt šiaip daryti kažką, kur tau patinka daryti. Tinginystė tikrai ne naujiena. Žinoma, kad tinginystė neproduktyvus dalykas, bet patingėti kaskart normalu. Aš dažniausiai tingėdama guliu lovoje, nieko nedarydama.

Vėjūnei paantrina ir 2c klasės mokinukai, sakydami, kad kartais tinginukas tikrai užklumpa, bet labai svarbu jį įveikti. Patinginiavus, pailsėjus, reikia imtis reikalingų darbų, veiklų ir pareigų. Antraip, pasak vaikų, niekaip negali pasiekti užsibrėžtų tikslų, daug reikšmingų dalykų tiesiog prarandi. Tad artėjančių atostogų metu antrokai ketina ir pailsėti, ir patinginiauti, ir mokslų neapleisti.

Vėjūnė Vislavičiūtė

Sveiki, mano vardas Gustas ir aš esu 5 c klasės Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinys. Šiandien jums papasakosiu apie tinginystę. Man tinginystė gali pasireikšti bet kada, kartais net svarbiuose momentuose. Tingiu, nes turbūt, kad nusibosta tam tikri dalykai. Atsiprašau, tačiau kartais tingiu ruošti namų darbus, aišku, paruošiu, nes kitaip gaučiau dvejetą. Va kambario susitvarkyti tai netingiu, nors ir retai darau, nes randu daiktų, kurių ilgai ieškojau ir oi kiek man džiaugsmo ir prisiminimų jie sukelia. Tėvai patingėti, žinoma, leidžia, tačiau vis primena mano pareigas: pagroti klarnetu, paskaityti knygą, žinoma, paruošti namų darbus ir, aišku, visokie kitokie namų ruošos darbai. Mokykloje mokytojai mus supranta, kaip penktokui – namų darbų užduoda tai nedaug. Fizinis ugdymas būna tris kartus per savaitę, va ten nėra lengva, tad, kai grįžtu pėsčiomis namo, tai pirmas darbas – patingėti. Tad noriu pasakyti, kad kai tingiu, tai tiesiog ir tingiu.

Erikas: Aš manau, kad tinginystė kartais man padeda, kartais ne. Man padeda tinginystė tada, kai kas nors ką nors padaro už mane, tačiau tai naudinga tik man vienam. O tinginystė man nepadeda, kai būtinus darbus man vienam reikia atlikti. Dažniausiai kai mama kažką paprašo atlikti, aš tingiu, o kai tingiu, žiūriu savo telefoną. Namuose aš turiu daug įsipareigojimų. Pats svarbiausias yra atlikti namų darbus. Kartais gaminu maistą – kepu vištienos gabaliukus, nes aš juos labai mėgstu. Taip pat privalau gauti gerus pažymius ir laikytis higienos, eiti laiku miegoti ir daug skaityti. Tėvai mane retai palepina. Tačiau už mano gerai atliktą darbą tėvai man atsidėkoja – nuperka kažką saldaus Aš manau, kad manęs tėvai ir mokytojai nesupranta, kai aš tingiu. Pavyzdžiui, kai mes ateiname liūdni į klasę, mokytoja užduoda labai daug darbo. O tėvai nesupranta, kai grįžtu pavargęs iš mokyklos, ant manęs pyksta, nes aš būnu nepadaręs namų darbų. Gal geriau netingėti, nes visus darbus kažkada reikės atlikti ir visi vis tiek pyks dėl tavo tingėjimo.

Ignas, II klasės Jotvingių gimnazijos mokinys: Mano mama irgi žmogus, ji kartais tingi… „Keista, tačiau tinginys užklumpa ne per mokslo metus, o per vasaros atostogas. Kartais juokauju, kad gal per daug turiu atostogų. Vasarą daug keliauju su sūnumi Ignu. Sugrįžus iš kelionių aplanko svečias tinginys. Tada pasiimu papildomas atostogas nuo namų ūkio darbų. Galiu ištisas dienas gulėti lovoje nieko neveikdama arba skaitydama knygas. O kai pasineriu į knygas, pabaigos nematyti. „Ryju“ vieną knygą po kitos. Taip nutiko ir šią vasarą sugrįžus iš Prancūzijos, per kelias savaites perskaičiau 6 knygos. Nuo maisto gamybos gelbsti greitieji patiekalai. Tačiau yra tingėjimų pliusų. Tai artimesnis bendravimas su sūnumi, šilti pokalbiai, sulaukiu penkių žvaigždučių aptarnavimo (mes taip juokaujame, kai namuose girdisi: „ar gali atnešti, nunešti…“). Man tinginystė nekyla iš nuovargio, tai labiau jausmas, kai perdegi per daug atiduodama savęs kitiems ir kūnas bei protas reikalauja atokvėpio“, – pasakoja mano mama Loreta.

Laidas iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Kitos naujienos

Gegužės 13 d. 18 val. Alytaus miesto teatro Žaliojoje salėje vyks nemokama paskaita-edukacija, ku...

Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir darbuotojai gegužės 10 d. Alytaus Rotušės aikštėje šurmuliavo dr...

Atėjus pavasariui, pamažu atgimstant gamtai, bunda ir erkės, platinančios žmogui pavojingas ligas...

Praėjusių metų pabaigoje buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius – iš jo išbraukta sovietin...